Đoković malo teže do četvrtfinala Otvorenog prvenstva Beograda

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je startovao na ATP turniru u Beogradu. Novak je malo teže nego što je bilo očekivano pobedio 253. igrača sveta Nemca Matsa Morainga rezultatom 2:0 (6:2, 7:6) u setovima i plasirao se u četvrtfinale turnira. Meč je trajao sat i 40 minuta.

U prvom setu videli smo apsolutnu dominaciju najboljeg srpskog tenisera, ali u drugom setu videli smo neverovatnu požrtvovanost i borbenost nemačkog tenisera. Zahvaljujući odličnim udarcima Moraing je uspešno sačuvao sve Đokovićeve nalete i svoj servis. Na ovaj način drugi set je otišao u taj-brejk, koji je u svoju korist rešio Novak rezultatom 7:4.

Protivnik Đokovića u četvrtfinalu biće Argentinac Federiko Korija, koji je u drugom kolu Otvorenog prvenstva Beograda 2021 bio eliminisao Urugvajca Pabla Kuevasa rezultatom 2:1 u setovima.