Đoković osmi put šampion Australijan opena – Igrao po živcima Srba, pa pobedio Tima, sudije i publiku! Novakov 17. Grend slem u karijeri

Novak Đoković odbranio je titulu na Australijan openu! Posle prave drame u pet setova pobedio je Austrijanca Dominik Tima posle četri sata i 50 minuta! Ovo je Novakova 17. titula na Grend slem turnirima, smanjio je zaostatak za Nadalom (19) i Federerom (20) koji imaju više najvrednijih trofeja!

Fenomenalno je otvorio meč srpski teniser, ali je njegovo najveće oružje u Australiji pucalo ćorke u drugom i trećem setu. Loš servis Novaka iskoristio je Dominik i trijumfovao je u naredna dva seta. U tim trenucima Đoković je delovao kao da igra bez volje, slabo se kretao po terenu i Austrijanac je imao totalnu nadmoć!

Preokrenula se situacija u četvrtom setu, proradio je servis, brejkovao Tima i uveo ovaj meč u pravu dramu! Peti set je protekao u znaku srpskog tenisera koji je blistao na terenu, lakše je dobijao svoje gemove, a mučio je Dominika na njegov servis! Dospeo je Srbin do brejka u trećem gemu, a do kraja meča je održavao prednost!

Ovom pobedom Đoković se vratio na prvo mesto ATP liste! Novak nikada nije izgubio finale i polufinale ovog takmičenja! Po prvi put u svojoj karijeri preokrenuo je 2:1 u Grend slem finalima!