Đoković pobedio Frica i plasirao se u polufinale Australijan opena

Novak Đoković

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena, pošto je danas u Melburnu u četvrtfinalu pobedio Amerikanca Tejlora Frica 7:6 (7:3), 4:6, 6:2, 6:3. Meč je trajao tri sata i 45 minuta. Ovo je bio deveti međusobni duel srpskog i američkog tenisera, a deveti trijumf Đokovića, koji brani titulu na Australijan openu.

Srpski teniser će u polufinalu prvog grend slem turnira sezone igrati sa pobednikom meča između Rusa Andreja Rubljova i Italijana Janika Sinera.

Đoković je u prvom gemu prvog seta imao tri brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Fric je poveo 1:0, a srpski teniser je potom na svoj servis stigao do 1:1. Đoković je i u narednom gemu na servis protivnika imao tri brejk lopte, ali je Amerikanac poveo 2:1. Igralo se potom gem za gem, a Đoković u devetom gemu pri rezultatu 4:4 nije iskoristio dve brejk lopte. Srpski teniser je potom u 12. gemu pri vođstvu Frica od 6:5 spasao dve set lopte. Pobednik prvog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Đokoviću rezultatom 7:3. Fric je na startu drugog seta oduzeo gem na servis Đokovića. Srpski teniser je već u narednom gemu imao priliku da uzvrati ribrejkom, ali je Amerikanac poveo 2:0. Fric je održavao prednost od dva gema, a Đoković nije iskoristio dve brejk lopte u šestom gemu. Američki teniser je potom poveo 4:2. Srpski teniser je pri vođstvu Frica od 4:3 imao čak četiri brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Amerikanac je zadržao prednost od dva gema i drugi set je dobio rezultatom 6:4. Đoković je zaigrao angažovanije u trećem setu i brzo je stigao do vođstva od 3:0. Srpski teniser je nastavio sa dobrom igrom u nastavku meča, a treći set je dobio rezultatom 6:2. Đoković je poveo 1:0 na startu četvrtog seta, a onda je u narednom gemu na servis američkog tenisera propustio dve brejk lopte.

Igralo se potom gem za gem do vođstva najboljeg tenisera sveta od 3:2. Srpski teniser je napravio brejk i poveo 4:2. Fric je uzvratio ribrejkom i smanjio je vođstvo Đokovića na 4:3. Usledio je novi brejk srpskog tenisera za 5:3. Prvi teniser sveta je zatim na svoj servis stigao do 6:3 i zaslužene pobede. On će po 11. put igrati u polufinalu Australijan opena.

Đoković je prošle godine u finalu Australijan opena pobedio Grka Stefanosa Cicipasa 6:3, 7:6 (7:4), 7:6 (7:5). Srpski teniser će u Melburnu pokušati da stigne do 11. titule na Australijan openu i 25. grend slem trofeja u karijeri.