Đoković siguran protiv Andersona!

Srpski as Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona pobedivši Kevina Andersona rezultatom 3:0 (6:3, 6:3, 6:3) u setovima.

Najbolji teniser sveta meč je okončao za 1 sat i 41 minut u svoju korist. Koliko je Nole bio siguran govori i podatak da nijednom nije dopustio južnoafričkom teniseru da dođe do brejk šanse.

Svetski broj 1 je do prednosti u prvom setu došao brejkom u osmom gemu. U drugom setu je dva puta napravio brejk, u sedmom i devetom gemu, a u trećem setu ključnu prednost ostvario je u osmom gemu.

Protivnik Đokovića u 3. kolu Vimbldona biće bolji iz meča u kojem se sastaju Italijan Andreas Sepi i Amerikanac Denis Kudla.