Đoković siguran protiv Štrufa!

Novak Đoković uspešno je prebrodio i svoju drugu prepreku na putu ka zlatnoj medalji u Tokiju.

Najbolji teniser sveta u drugom kolu Olimpijskog teniskog turnira savladao je Nemca Jana Lenarda Štrufa sa 2:0 (6:4, 6:3) u setovima za sat vremena i 14 minuta.

U prvom setu bila je dosta izjednačena borba između dvojice tenisera sve do desetog gema. U desetom gemu, pri rezultatu 5:4 za našeg tenisera, Đoković pravi brejk koji mu donosi vođstvo u setovima.

Novak je dosta ofanzivno započeo drugi set. Takva igra donela mu je na startu seta prednost od 2:0. Nole je napravio brejk u drugom gemu, ali ga nije potvrdio pošto je Štruf uzvratio istom merom. Potom je Nemac servirao, ali opet je ruka zadrhtala Štrufu na svoj servis, a to je znalački iskoristio Đoković za novi, drugi po redu, brejk u setu. Za razliku od prethodnog puta ovaj put naš teniser je materijalizovao stečenu prednost, koju nije ispustio do kraja meča.

Protivnik srpskom asu u osmini finala biće Španac Alehandro Davidovič-Fokina, koji je danas pobedio sa 2:1 u setovima Australijanca Džona Milmana.