Dominacija Bukarija i Lučića: Zvezda rutinski protiv Spartaka!

Zdezda Spartak

Fudbaleri Crvene zvezde sa 3:0 savladali su subotički Spartak u meču četvrtog kola Superlige Srbije na beogradskoj “Marakani”.

Trener Spartaka Aleksandr Keržakov postavio je “bunker” ispred gola nekadašnjeg Zvezdinog čuvara mreže Filipa Manojlovića koji sada brani za Subotičane, ali je on izdržao svega 20 minuta, a onda je Zvezda pronašla način da ga “razbije”.

Zvezda je „plela“ mrežu gostiju od starta, a prvu dobru priliku za domaće propustio je Lučić nakon centaršuta Mijailovića, pokušao je mladi napadač domaćih, ali je njegov udarac izblokirao je kapiten Subotičana Kerkez.

Šest minuta kasnije Zvezda je mogla da povede. Kraso je izveo korner, golman Spartaka Manojlović ispustio loptu, koja je došla do Olajinke, ali napadal iz Nigerije nije uspeo da zatrese mrežu gostiju. Nije prošlo ni tri minuta, a Olajinka je opet bio u prilici. Mijailović je sjajno centrirao sa desne strane, ali je Zvezdin centarfor glavom promašio okvir gola.

Sve ovo bio je nagoveštaj Zvezdinog vođstva. Igrao se 20. minut kada je brzonogi Bukari iskoristio svoj najveći adut i kao „brzi voz“ prošao pored defanzivca Spartaka Stajkovića po desnoj strani, a onda iz teške pozicije „pocepao“ mrežu Manojlovića.

Posle samo četiri minuta bilo je 2:0 za crveno-bele.Kraso se izvukao na desnoj strani poslao loptu u prostor Lučiću, a ovaj uputio centaršut po zemlji kroz peterac gostiju, nesmotreno je reagovao štoper Spartaka Mihailo Bogićević i smestio loptu u soptvenu mrežu.

Mogla je Zvezda sa još ubedljivijom prednošću da ode na odmor. Kapiten gostiju Kerkez poslao je loptu pravo u noge Kangvi, Zvezdin vezista šutirao, a golman gostiju Manojlović dobro intervenisao u 38. minutu.

Ono što nije uradio u 38. Kangva jeste sedam minuta kasnije. Opet je sjajni Lučić započeo obećavajući napad domaćina po levoj strani, uposlio Mitrovića, a ovaj uputio povratnu loptu u šesnaesterac pravo na nogu Kingsa Kangve koji je šutirao po zemlji, a lopta završila iza leđa Manojlovića.

Posle samo dva minuta igre u nastavku ponovo je u centru pažnje bio Lučić koji je prvo proturio loptu kroz noge Vidakoviću i šutirao, ali je Manojlović ovoga puta bio na mestu.

Ogromnu priliku da postigne još jedan pogodak večeras imao je Bukari u 52. minutu nakon velike greške Kerkeza, ali je ovoga puta reprezentativac Gane bio neprecizan iz izuzetno povoljne pozicije.

Ponovo je Bukari bio blizu pogotka, ali mu se isprečila stativa posle udarca u 67. minutu.

U poslednjih dvadesetak minuta Zvezda je “povukla ručnu” i mirno privela meč kraju, tako upisala nova tri boda i ostala jedini tim sa maksmialnim učinkom u šampionatu Srbije, mada je šampion imao još nekoliko vrlo dobrih prilika da trijumfuje još ubedljivije.