Drugi poraz Partizana u Evrokupu: Lokomotiva Kubanj savladala crno-bele u Krasnodaru

partizan

Košarkaši Partizana izgubili su u Krasnodaru od Lokomotive Kubanj rezultatom 101:94 u utakmici osmog kola Evrokupa.

U derbiju grupe A viđena je velika i neizvesna borba, a ishod susreta odlučen je u poslednjoj deonici, u kojoj je ruski tim, sigurnom igrom u odbrani i odličnim šutom sa tri poena slomio otpor crno-belih za sedmi ovosezonski trijumf na evropskoj sceni i prvo mesto na tabeli.

Meč u Krasnodaru nije najbolje počeo za Beograđane, koji su nakon pet minuta igre dozvolili rivalu da se raspuca sa distance i povede 17:8. Međutim, prednost nije dugo potrajala, pošto su izabranici Željka Obradovića zahvaljujući raspoloženom Ledeju i Glasu sa penala preokrenuli rezultat i poveli 23:22 pred kraj prve četvrtine.

Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu u drugoj deonici. Prvo je Partizan serijom 8:0 otišao na +6 (31:37), da bi Lokomotiva vratila istom merom preko Mekaluma i Motlija i pred odmor stekla blagu prednost 45-42.

Treba napomenuti da je Lokomotiva u prvom poluvremenu imala čak osam skokova u napadu, naspram jednog Partizana i da je posle tih skokova postigla čak 16 poena.

Lokomotiva je od početka treće četvrtine igrala pod hendikepom, pošto je ostala bez Motlija (11poena), koji je zaradio isključenje nakon druge tehničke greške i namernog faula nad Ledejom, ali to očigledno nije pokolebalo ekipu Branka Maksimovića, koji je na klupi ruskog tima nedavno zamenio Jevgenija Pašutina.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Mekalum sa 33 poena, dok su u Partizanu prednjačili Glas i Ledej sa 20 i 19 poena.

Izvor: Euronews Srbija / Foto: KK Partizan