Dunav lagano sa Beočinom, Apatin poražen od Slobode

Košarkaški klub “Dunav” je u 4. kolu kao domaćin savladao Košarkaški klub “Beočin” sa 89:65 (23:14, 22:20, 25:16, 19:15).

Očekivana pobeda domaćina koji je u ovom meču igrao u nešto podmlađenom sastavu, pošto i u sastavu gostiju ima mnogo golobradih momaka. Apatinci su bili bollji rival tokom svih 40. minuta i zasluženo slavili na ovom meču i pokazali da u mlađim kategorijama “Dunava” ima dosta potencijala.

“Dunav” narednog vikenda igra u Kikindi protiv ekipe “Velika Kikinda”

Košarkaški klub Apatin poražen je u 4. kolu Druge lige na svom terenu od ekipe KK Sloboda iz Novog Sada sa 85:69 (26:15, 34:26, 7:15, 18:13).

Domaćin je nervozno ušao u utakmicu i reklo bi se izgubio istu pre samog početka igre. Mnogo izgubljenih lopti i grešaka u odbrani rezultirali su lakim poenima gostiju koji već sredinom druge četvrtine prednost podižu na 20+. Na svu ovu muku dolazi i nekoliko čudnih odluka sudijskog para pa se u tabor Apatinaca uvukla i dodatna nervoza.

Nakon pauze na poluvremenu domaćin je uspeo da konsoliduje redove i zaigrao je odbranu na višem nivou i u trećem periodu igre gostima dozvolio samo 7 poena. Ipak za totalni preokret nedostajalo je snage i više raspoloženih igrača pa se gostima mora čestitati na zasluženoj pobedi.

U 5. kolu Apatin će gostovati u Novom Sadu ekipi Budućnosti.

Izvor: Radio Dunav