Džoker „pao“ u Novom Sadu

Sport

„Vojvodina MTS“ – „Džoker“ 96:92 (Q1 – 20:22, Q2 – 28:17, Q3 – 25:20, Q4 – 23:33).

Derbi meč 23. kola AdmiralBet KLS između vodeće „Vojvodine MTS“ i somborskog „Džokera“ opravdao je očekivanja. Gosti su bili bolji tokom prvih deset minuta. Imali su prednost od starta meča, a u jednom momentu je bilo i plus osam (9:17). Međutim, lider uspeva da u finišu smanji na samo posed zaostatka. Odmah na startu druge četvrtine preokret. Novosađani pogotkom Ašćerića poravnavanju, da bi potom Rakičević i Savić pogodili trojke za vođstvo 28:22. Gosti su uzvratili preko Jugovića, Milina i Brbaklića. Pet minuta pre odlaska na odmor, Banjac pogađa dve trojke za novo vođstvo prvog tima lige 38:32. Do velikom odmora prednost je porasla na +9 (48:39). Početkom drugog poluvremena „Džokerovci“ uspevaju da drže priključak (56:54) zahvaljujući Dejvisu (7) i Simonsu (2). Usledio je ekspresni odgovor vodećeg tima Lige, koji je pred ulazak u poslednji deo meča ušao sa +14 (73:59). U 33. minutu susreta bilo je i maksimalnih +20 (81:61). U poslednjih 120 sekundi, „Džoker“ je uspeo da ublaži poraz, pre svega zahvaljujući trojkama Dejvisa (dve), Jugović i Kapetanović.

Najbolji pojedinac susreta bio je Rašun Dejvis sa 28 poena i šest asistencija. Ispratio ga je Zakari Simons sa 25 poena, 20 skokova i tri asistencije. Odličan je bio i Aleksa Jugović sa 14 poena i 11 uspešnih dodavanja. Milin je postigao 13 poena, Kapetanović 7, a Brbaklić 5. U pobedničkom timu Savić je meč završio sa 18, a Vučetić sa 14 poena.

Uprkos porazu, Somborci su ostali na šestoj poziciji na tabeli sa 36 bodova. U narednom kolu u Somboru će gostovati drugoplasirani subotički „Spartak“.