Džoker siguran protiv Čačana

Košarka

Košarkaši Džokera odigrali su još jedan odličan meč pred svojim navijačima. Na otvaranju utakmice viđena je nervozna igra oba tima, sa pun grešaka i promašaja. Ipak, prvo osetnije vođstvo Džoker je stekao u drugoj polovini prve četvrtine kada je poveo sa 22:16. Usledila je mini serija Čačana 8:0 (dve vezane trojke) i preokret 22:24. Nakon izjednačenja, usledila je nova trojka gostiju od table u poslednjim desetinkama prve deonice za vođstvo 27:24. Naredne dve četvrtine u potpunosti su pripale Džokerovcima koji su tokom ovog perioda nametnuli svoj ritam, viđena je čvrsta odbrana, siguran i efikasan napad i rezultat je došao do izražaja. Pred poslednjih deset minuta somborski sastav je imao +24 (83:59). Nakon toga rutinski su meč priveli kraju za konačnih 103:84 (Q1 – 24:27, Q2 – 27:17, Q3 – 32:15, Q4 – 20:25). U domaćem timu istakli su se Krstanović i Brekić sa po 23 poena. Kapiten Brbaklić je meč završio sa 17 poena, Čelebić je pridodao 15, a Vukas tri manje. U poraženom sastavu kapiten Raković je bio najefikasniji sa 20 poena, dok je Panić ubacio poen manje. U sledećem kolu Džoker gostuje u Smederevskoj Palanci gde će odmeriti snage sa ekipom Mladosti SP. Nakon ovog kola somborski sastav zauzima drugu poziciju na tabeli sa istim brojem bodova (skorom) kao i vodeći kragujevački SPD Radnički, te trećeplasirani novosadski Star.

Izveštaj:

Džoker: Čelebić 15, Sužnjev 4, Katušić, Brekić 23, Brbaklić 17, Grujanić, Vukas 12, Krstanović 23, Simjanovski, Bubanja 2, Stević 3, Munižaba 4.

Željezničar: Raković 20, M. Milošević 12, Šušić 4, Panić 19, Ćirović 9, Krsmanović 2, A. Milošević 8, Nikolić 6, Kovačević 4, Jelić.

Ostali rezultati ovog kola: SPD Radnički – Star 99:72, Hercegovac – Morava 78:63, Klik – Mladost SP (prekid zbog kvara semafora, nastavak u nedelju od 18 časova).

Tabela: SPD Radnički 9, Džoker 9, Star 9, Hercegovac 8, Mladost SP 6 (-1), Morava 6, Željezničar 6, Klik 4 (-1).