Search
Close this search box.

Engleska posle 55 godina na velikom takmičenju pobedila Nemačku, Ukrajinci eliminisali Šveđane u produžetku!

U poslednjim utakmicama osmine finala na Evropskom prvenstvu u fudbalu postignuti su sledeći rezultati:

Engleska – Nemačka 2:0 (0:0)

Švedska – Ukrajina 1:2 nakon produžetaka (1:1, 1:1)

Reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale kontinentalnog prvenstva u fudbalu tako što je posle 55 godina na jednom velikom takmičenju uspela da savlada Nemačku rezultatom 2:0 (0:0). Golove za Englesku postigli su Sterling u 75. minutu i Kejn u 86. minutu. Ovo je prvi poraz u istoriji nemačke fudbalske reprezentacije na jednom velikom takmičenju u osmini finala.

U poslednjoj utakmici osmine finala prvenstva Starog kontinenta reprezentacija Ukrajine savladala je Švedsku na „Hempden parku“ u Glazgovu rezultatom 2:1 nakon produžetaka. Ekipa Andreja Ševčenka došla je u drugoj polovini prvog poluvremena do vođstva golom Zinčenka u 27. minutu, a Šveđani pred kraj isteka prve deonice u 43. minutu stižu do izjednačenja golom Emila Forsberga. U drugom poluvremenu bilo je šansi na obe strane. I Ukrajinci i Šveđani su pogodili po stativu, a Šveđani su nedugo posle stative pogodili i prečku, međutim mreže se nisu zatresle, te su usledili produžeci. Ključni momenat u produžecima desio se kada je švedski reprezentativac Denijelson u 98. minutu zaradio direktan crveni karton zbog preoštrog starta nad Besjedinom. Prednost u polju Ukrajinci su na najbolji mogući način iskoristili osam minuta docnije kada je Dovbik postigao pobedonosni pogodak za reprezentaciju Ukrajine. Plasmanom Ukrajine u četvrtfinale kompletirani su parovi četvrtfinala na Euro 2020.