EP U MAĐARSKOJ: Ubrane Lale za siguran plasman u četvrtfinale

Srbija sa maksimalnim učinkom otišla u eliminacionu fazu.

Vaterpolo reprezentacija Srbije u poslednjem kolu grupe B savladala je selekciju Holandije sa 11:4 (0:1, 3:1, 5:2, 3:0) i tako sa maksimalnim učinkom otišla u četvrtfinale gde će 22. januara igrati protiv pobednika meča osmine finala između Nemačke i Španije.

Dobro su Holanđani odigrali prvu četvrtinu, a već u prvom mjinutu preko Jansena poveli sa 1:0. Delfini nisu uspevali da postignu pogodak, a Lale su držale visok nivo igre i na veliko iznenađe nje sivh imale prednots posle jedne od najlošijih četvrtina reprezentacije Srbije. Odmah na početku druge četvrtine Holandija je povela, a Srbija punih 10 minuta nije positgla gol sve dok nije pogodio Mandić koji je doneo i izjednačenje 2:2. Do kraja poluvremena Srbija je uspela preko Filipovića da stigne do preokreta i vođstva 3:2.

Na startu drugog poluvremena Holanđani su stigli do izjendačenja, a zatim je Lindhut iz peterca doneo ponovo vođstv oHolandoiji 4:3, da bi Aleksić izjednačio. Od tog trenutka Srbija je podigla nivo svoje igre i serijom od četiri gola uspela da ode na 8:4 i tako prelomi meč. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, a jedina je dilema bil sa koliko golova razlike će Delfini ostvariti trijumf.

SRBIJA – HOLANDIJA 11:4 (0:1, 3:1, 5:2, 3:0)

SUDIJE: Hentšel (Nemačka), Turkan (Turska).

SRBIJA: G. Pijetlović (g), Mandić 3, Dedović 1, Ranđelović, D. Pijetlović 1, Vico, Ćuk, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S. Mitrović 1, B. Mitrović (g).

HOLANDIJA: Vagenar (g), Venhujs, Vinkelhorst 1, Van den Burg, Van Ijperen, Lindhut 2, Gotemaker, Nispeling, Miler, Jansen 1, Kopman, Lukas, Hujsmans (g)

Preuzeto: Srbija Danas