Evroliga: Crvena zvezda pregazila Makabi!

Košarka

Crveno-beli ostvarili su prvi trijumf u najelitnijem takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u 2. kolu Evrolige Makabi u Tel Avivu rezultatom 61:75 (10:20, 17:15, 10:19, 24:21).

Sjajnom igrom tokom svih 40 minuta, izabranici Dejana Radonjića nisu ostavili ni gram nade domaćinu i u jednoj od najboljih partija, u poslednjih nekoliko sezona, ponizili “ponos” Izraela sa 14 razlike!

Zvezda je hrabro ušla u meč i na startu povela sa 10:0, ne dozvolivši Izraelcima da u prva tri minuta postignu koš!

Ipak, posle tajm-auta domaćih, Vilbekin je prekinuo crnu seriju, ali je Radonjićev tim konstantno do poluvremena igrao perfektno. Zahvaljujući trojkama Simonovića, sigurnosti Voltersa, Kalinića, Mitrovića u završnici napada, potpuno su „uništio“ Makabi u tim trenucima za ogromnu prednost od 28:13.

Samo zahvaljujući raspoloženom Kaloaru i dalekometnom paljbom Vilbekina, Izraelci su u jednom trenutku uspeli da smanje samo na šest poena minusa i potpuno zaprete Zvezdi, međutim, ponovo je srpski šampion zaigrao kao i na početku, odlepivši se ekspresno na 12 koševa viška (23:35). Domaći su do odmora uspeli da koliko-toliko smanje rezultat i učine nastavak neizvesnijim.

Nešto slabiji početak drugog dela Zvezde iskoristio je Makabi da prepolovi prednost crveno-belih, međutim, ubrzo se Radonjićev tim „probudio“ i fenomenalnom igrom, pre svih Mitrovića, ponovo pobegao na visokih 12 razlike (32:44).

Nezaustavljivi Nejt Volters omogućio je crveno-belima da u poslednju četvrtinu uđu sa najvećim vođstvom od početka utakmice. Čak 17 razlike imala je Zvezda pred zadnjih 10 minuta, koje je sigurno sačuvala i rutinski privela susret kraju za prvu pobedu u Evroligi ove sezone.

Izvor: Srbija danas