Evropsko prvenstvo u fudbalu počelo fantastičnim izdanjem „Azura“ protiv Turaka!

Reprezentacija Italije ubedljivo je savladala u Rimu reprezentaciju Turske rezultatom 3:0 (0:0) na startu Evropskog prvenstva u fudbalu u okviru grupe A.

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a onda je usledila prava opsada turskog gola koja je rezultirala sa tri pogotka u njihovoj mreži. Azuri su zasluženo došli do vođstva u 53. minuti kada je Melih Demiral zatresao mrežu sopstvenog gola. Totalno su potonuli Turci nakon ovog autogola što je rezultiralo da 13 minuta kasnije Italijani povećaju prednost Ćire Imobila, da bi potpunu katastrofu Turaka overio Lorenco Insinje golom u 79. minuti.

U okviru grupe A nalaze se još Vels i Švajcarska, koji će sutra odigrati svoj meč u prestonici Azerbejdžana Bakuu od 15 časova po srednjoevropskom vremenu. Sutra su pored ove utakmice na programu Eura 2020 još dva meča. Od 18 časova u Kopenhagenu će se sastati Danska i Finska, a od 21 čas u Sankt Peterburgu meč će odigrati reprezentacije Rusije i Belgije.

Evropsko prvenstvo u fudbalu igraće se do 11. jula.