Fajront za naše u Monte Karlu!

Jedina preostala dva naša predstavnika u singl konkurenciji mastersa u Monte Karlu, Novak Đoković i Filip Krajinović, neočekivano su zaustavljeni u osmini finala mastersa od svojih protivnika.

Pobedom protiv prvog igrača sveta, Novaka Đokovića, Britanac Danijel Evans se pobrinuo za iznenađenje dana, a verovatno i iznenađenje turnira. Evans je pobedio Đokovića rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 7:5). Nakon meča Đoković je rekao da je današnji njegov meč protiv Evansa bio jedan od najlošijih koje je odigrao u poslednjih nekoliko godina i istakao da je Evans zaslužio pobedu.

Filip Krajinović pretrpeo je poraz od Italijana Fabija Fonjinija rezultatom 2:0 (6:2, 7:6). Meč između Krajinovića i Fonjinija trajao je sat i 29 minuta. Nakon ekspresno izgubljenog prvog seta Filip je digao nivo igre, te u drugom setu brzo došao do rezultatske prednosti od 5:2. Sve se činilo da će Filip okončati drugi set u svoju korist i da će ljubitelji belog sporta gledati treći set, međutim šampion Monte Karla iz 2019. godine nije tako mislio. Fonjini je ubrzo anulirao Filipovu prednost i u taj-brejku deklasirao indisponiranog Krajinovića 7:1,  te na taj način overio sebi prolaz u četvrtfinale turnira.