FK „Dinamo“ overio jesenji naslov somborskog prvog razreda

Fudbalska lopta

Prvog dana vikenda, odigrana su dva meča MFL Sombor – prvi razred. Ekipa „Korduna“ poražena je na domaćem terenu protiv Terekveša iz Svilojeva. Viđeno je pet golova na meču. Domaćin je poveo u sedmom minutu meča pogotkom Nikole Sekulića. Radost domaćina trajala je svega dvadesetak sekundi, pošto su gosti u istom minutu izjednačili golom Komadine. Devet minuta pre odlaska na odmor Nenad Bačić je preokrenuo i doveo goste u vođstvo. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Mreže su mirovale do 73. minuta kada su ponovo viđena dva pogotka. Kordun je poravnao rezultat preko mladog Nikole Mihajlovića, a samo što su gosti krenuli sa centra stigli su do drugog vođstva na meču. Strelac trećeg gola za ekipu iz Svilojeva bio je Nikola Damjanović. Ovim porazom, Kljajićevčani su pali stepenicu niže na tabeli, dok su gosti sa nova tri boda uspeli da napreduju tri mesta i sada su šesti tim lige sa 16 bodova.

U odžačkom derbiju Borac iz Bačkog Gračaca slavio je minimalnim rezultatom nad „Zadrugarom“ iz Srpskog Miletića. Strelac odluke bio je Vuk Orlović u 43. minutu meča.

Danas su odigrani preostali mečevi. Somborski predstavnici bili su više nego uspešni. „Radnički“ je sa dvocifrenom razlikom „isprašio“ ekipu iz Odžaka, Šantić je sa 8:0 dobio „Mladost“ iz Kruščića, dok je ekipa iz Bačkog Brega laganom pobedom u Lemešu overila jesenji naslov somborskog prvog razreda. Prvenstvo se nastavlja u martu naredne godine. Već na startu gledaćemo somborski okršaj između „Korduna“ iz Kljajićeva i jesenjeg prvaka iz Brega.