FK “Radnički 1912” preokretom do pobede u derbiju kola

Fudbaleri fk radnički 1912

Fudbalski klub “Radnički 1912” ostvario je važnu pobedu u borbi za titulu pred punim tribinama Gradskog stadiona u Somboru.

Nije počelo kako treba za tim Igora Radusinovića. Loše postavljena odbrana, već u drugom minutu donosi stopostotnu,ispostaviće se i jedinu šansu za goste preko Vlalukina, koju on koristi za 0:1 za šok na Gradskom stadionu.

Trebalo je domaćem timu više od pola sata da stabilizuje igru i pronađe rešenje pored čvrste i disciplinovane odbrane Borca. Pokušaji Nemanje Markovića,Jovanića i Matijevića sa distance nisu bili dovoljno opasni za gol Petrovića.

Igrala se sama završnica prvog dela, kada je Miličković pronašao Jovanića, a on nesebično glavom upošljava Juhika na 5-6 metara od gola kome nije bilo teško da pogodi nebranjenom deo gola za 1:1!

Drugo poluvreme donosi konkretniju igru Radničkog 1912, dok su se gosti iz Šajkaša skoncentrisali na odbranu vrebajući priliku iz eventualne kontre.

Juhik u 52. minutu, pokušao je da iznenadi Petrovića na asistenciju Vujoševića, ali bez rezultata. Jovanić je pet minuta kasnije imao priliku, nakon što je ukrao loptu odbrani Borca, ali završnica nije bila dovoljno dobra.

Nemanja Marković u 69. minutu nebeskim skokom nakon prekida kruniše dobru igru Somboraca i glavom pogađa za potpuni preokret 2:1.

Erdelj i Juhik iznuđuju grešku zadnje linije Borca i stvaraju veliku šansu za Erdelja, koji prelepim udarcem iz prve drma stativu gola Petrovića, ostalo je 2:1.

Domaći tim je nakon toga mirno priveo utakmicu kraju i uknjižio važne bodove, koji “Radnički 1912” drže čvrsto na prvom mestu tabele.

U sledećem kolu FK “Radnički 1912” gostuje u Novom Sadu, ekipi Kabela.