Fudbaleri Srbije remijem sa Bugarskom izborili istorijski plasman na EURO

Srbija

Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je istorijski plasman na Evropsko prvenstvo, koje će biti održano naredne godine u Nemačkoj, pošto je večeras u Leskovcu odigrala sa Bugarskom bez pobednika, 2:2 u poslednjem meču grupe G kvalifikacija za kontinentalni šampionat.

Srbija će po prvi put pod ovim imenom igrati na Evropskom šampionatu, a prvi put posle 2000. godine. Tadašnja SR Jugoslavija je poražena u četvrtfinalu EP 2000. od selekcije Holandije rezultatom 6:1. Srbija je povela golom Miloša Veljkovića u 17. minutu. Bugarska je preokrenula rezultat u drugom poluvremenu. Prvo je Georgi Ruse u 59. minutu izjednačio na 1:1, a onda je Bugarska povela 2:1 golom Kiril Despodova u 69. minutu. Srbija je napadala u nastavku utakmice, a bod “orlovima” je doneo Srđan Babić u 82. minutu.

Mađarska je u Budimpešti pobedila Crnu Goru 3:1. Mađarska je prva na tabeli sa 18 bodova, dok je Srbija druga sa 14. Crna Gora je treća sa 11 bodova, Litvanija ima šest, a Bugarska četiri boda. Utakmica u Leskovcu je odigrana pred više od 8.000 navijača.

Utakmici u Leskovcu prisustvovali su: predsednik Srbije Aleksandar Vučić, predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, prvi čovek Evropske fudbalske unije (UEFA) Aleksander Čeferin, kao i čelnici Fudbalskog saveza Srbije.

Žreb EP će biti održan drugog decembra u Hamburgu. EP će biti održano od 14. juna do 14. jula naredne godine u Nemačkoj.