Fudbalska magija Šika obeležila jučerašnji dan

U četvrtom danu Evropskog prvenstva u fudbalu sastale su se reprezentacije Škotske i Češke, Poljske i Slovačke, te Španije i Švedske.

U prvoj utakmici jučerašnjeg dana na stadionu Hempden Park u Glazgovu Česi su pobedili Škote rezultatom 2:0 (1:0). Meč je obeležio napadač Čeha Pavel Šik, koji je mrežu Škota prvo zatresao u 42. minutu, da bi već početkom drugog poluvremena u 52. minutu postigao jedan od najlepših golova svih vremena na evropskim prvenstvima. Izveo je tada Šik pravu fudbalsku magiju. U grupi D nakon prvog kola vode Česi sa 3 boda i gol razlikom 2:0, drugi su Englezi sa 3 boda i gol razlikom 1:0, treći su Hrvati bez bodova i gol razlikom 0:1, četvrti su Škoti bez bodova i gol razlikom 0:2.

Utakmicom između Poljske i Slovačke na Gazprom Areni u Sankt Peterburgu počela su nadmetanja i u grupi E na Euru 2020. Fudbalska reprezentacija Slovačke zasluženo je savladala reprezentaciju Poljske rezultatom 2:1 (1:0). U 18. minutu slovački fudbaler Mak „promešao“ je odbranu Poljaka na ivici kaznenog prostora, uleteo poput furije sa leve strane u šesnaesterac i odlično šutirao u bliži ugao golmana Ščešnog. Poljaci odmah na startu drugog poluvremena nakon odlične akcije u 46. minutu dolaze do izjednačenja preko Linetija. Od 62. minute Poljaci si igrali sa igračem manje. Preoštri Krikovjak je zasluženo dobio svoj drugi žuti karton, a samim tim zaradio je isključenje. Na najbolji mogući način su Slovaci iskoristili višak igrača i već nakon sedam minuta poveli sa 2:1. Drugi gol za Slovake postigao je defanzivac Intera Milan Škrinjar. Mogli su Poljaci da dođu do izjednačenja u prvoj minuti nadoknade, ali je šut Bendareka nije bio dovoljno precizan i lopta je prošla nekoliko centimetara pored desne stative.

Definitivno najlošiji meč na Evropskom prvenstvu u fudbalu odigrale su reprezentacije Španije i Švedske. Meč u Sevilji završen je bez golova 0:0. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je švedski defanzivac Viktor Lindelof, koji je odlično organizovao odbranu Šveđana. Bio je fantastičan u vazdušnim duelima i totalno je uspeo da isključi španske napadače iz igre. Najizgledniju šansku na utakmici „prokockao“ je španski napadač Alvaro Morata u 38. minutu kada se iz jedne od retkih grešaka švedske odbrane našao sam pred golmanom Olsenom i šutirao neprecizno.