Goleada na „Johan Krojf areni“ u Amsterdamu!

Drugi meč u grupi C obeležila je prava goleada u Amsterdamu. Reprezentacija Holandije savladala je reprezentaciju Ukrajine rezultatom 3:2 (0:0).

„Lale“ su od početka meča vršile pritisak na Ukrajince i samo zahvaljujući odličnom ukrajinskom golmanu Bušanu na odmor se otišlo u rezultatskom egalu.

Međutim, ono što se sprečilo u prvom poluvremenu više se nije moglo sprečiti u drugom. Holanđani su prvo preko Vajnalduma u 52. minutu došli do vođstva, da bi 5 minuta kasnije prednost „Lala“ poduplao Veghorst.

Vođstvo od 2:0 kao da je uspavalo reprezentativce Holandije i za svega četiri minuta Ukrajinci dolaze do izjednačenja. Golove za Ukrajince postigli su Jarmolenko u 75. i Jaremčuk u 79. minutu.

Prava erupcija radosti na „Johan Krojf areni“ dogodila se u 85. minuti kada Holanđani preko Damfrisa stižu do novog pogodka i prva tri boda na Evropskom prvenstvu.