Hajduk overio titulu, slavili Žak i Kordun

Sport - 025.rs

Somborski“ Žak“ upisao je važnu pobedu nad „Tvrđavom“ iz Bača. Žakovci su poveli već na startu meča golom Nikole Vujnovića. Isti igrač je duplirao vođstvo svog timu pet minuta pre odlaska na odmor. U nastavku meča, Ranko Vulin je bio siguran na bele tačke za konačnih 3:0. Ovim trijumfom, somborski tim je zadržao šanse u borbi za opstanak.

„Kordun“ je iznenađujuće slavio na gostovanju u Liparu. Gosti su tokom cele utakmice bili bolji rival na terenu. Poveli su golom Milutina Karasa u 14. minutu. Miličević je duplirao prednost desetak minuta kasnije. Marčetić je smanjio na 2:1, da bi već u sledećem napadu, štoper,  Miloš Popović, povisio na 3:1. Par minuta kasnije, Kovač je postigao drugi pogodak za Lipar. U nastavku meča viđena su dva gola, po jedan na obe strane. Karagaća je 71. minutu vratio Kordunu dva gola prednosti, da bi dva minuta pre isteka regularnog dela Marčetić svojim drugim golom na meču postavio konačnih 3:4 za goste.

Staparski „Hajduk“ pobedom na FK „ČSK“ overio je titulu prvaka somborskog područja. Domaćin je poveo sedam minuta pre odlaska na odmor, a strelac vodećeg gola bio je Bojan Erdei. U petom minutu nastavka, Milošević je izgubio loptu pred svojim kaznenim prostorom, Kovačev je ušao u kazneni prostor, gde je oboren, a sudiji Desnici nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na “kreč”. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikola Lukić. Petnaestak minuta kasnije sevnula je kontra gostiju koju je rezervista Pilipović krunisao pogotkom za konačnih 2:1 na domaćina koji je sa nova tri boda tri kola pre kraja obezbedio prolaz u viši rang.

U sledećem kolu, „Hajduk“ gostuje u Gložanu, „Žak“ dočekuje Lipar, a „Kordun“ „Našu Zvezdu“.