Hrvatska otpisala Kanadu

Hrvatska - Kanada

Fudbaleri Hrvatske savladali su Kanadu sa ubedljivih 4:1 (2:1) u 2. kolu grupe F.

Aktuelni vicešampion sveta je imao gol zaostaka od 2. minutu ali je golovima Kramarića i Livaje preokrenuo u finišu poluvremena i postavio stvari na pravo mesto. “Kockasti” su trijumfom zadržali šanse da se plasiraju u nokaut fazu. O tome će odlučivati u narednom meču protiv Belgije, dovoljan im je bod za prolaz dalje, dok su Kanađani nakon dva poraza eliminisani sa Mundijala.

Tim na čijem je golu kapiten Zvezde Milan Borjan, baš kao i protiv Belgije na premiejri (0:1), odigrao je hrabro protiv Hrvatske, pa je ovaj put nagrađen vođstvom i najbržim golom na Mundijalu.

U 68. sekundi utakmice Milan Borjan je ispucao loptu iz svog peterca pogodio na polovini rivala Larina koji je na desnoj strani proigrao Bjukenena. Usledio je idealan centaršut u kazneni prostor Hrvata, natrčao je Alfonso Dejvis i udarcem glavom zatresao mrežu – 1:0.

Hrvatska se prenula tek u finišu prvog dela, u 36. minutu je na dodavanje Ivana Perišića u kazneni prostor Kanade utrčao Andrej Kramarić i udacem iskosa sa leve strane pogdio suprotan ugao Borjana – 1:1.

Josip Juranović je krenuo u solo prodor, doturio loptu do Marka Livaje na ivicu kaznenog prostora, napadač Hajduka je neodbranjivo ciljao donji desni ugao za 2:1.

Luka Modrić je u 55. minutu prošao po desnoj strani i uposlio Kramarića u idelanoj poziciji, njegov udarac zaustavio je Borjan. Kapiten Kanade nekoliko puta je sjajnim intervencijama spašavao mrežu svog tima, međutim, bio je nemoćan u 70. minutu kada je Kramarić primio je loptu na desnoj strani, lažnajkom se oslobodi čuvara, šutira, a lopta prošla kroz noge igraču Kanade za 3:1.

U finišu Lovro Majer je doneo Hrvatskoj ubedjivih 4:1, asistent mu je bio Oršić.