-->

Izdvajamo: Fond za nauku predstavio dva nova programa

aktuelno

Fond za nauku je najavio otvaranje dva nova programa za prijavu naučnoistraživačkih projekata – Program podrške projektima iz oblasti veštačke inteligencije sa ukupnim budžetom od 8,4 MLN EUR i Zeleni program saradnje nauke i privrede (II faza) sa budžetom od 1 MLN EUR. Prvi program će podržati izuzetne projekte osnovnih i primenjenih naučnih istraživanja u oblasti veštačke inteligencije sredstvima obezbeđenim kroz zajam Svetske banke u okviru Projekta akceleracije inovacija i podsticanja rasta preduzetništva u Republici Srbiji (Projekat SAIGE). Ovaj program, implementiran u saradnji sa Evropskom unijom, ima za cilj da ubrza društveni, tehnološki, kulturni i ekonomski razvoj Srbije u prioritetnim oblastima veštačke inteligencije, saopšteno je iz Fonda.

Vučević: Blokade u Srbiji predstavljaju terorizam, a ne građansku neposlušnost

Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je danas da blokade u Srbiji predstavljaju terorizam, a ne građansku neposlušnost i istakao da zbog blokada raskrsnica neće biti raspisani izbori. “Neko misli ako blokira 50 raskrsnica da će Vućić da raspiše izbore. Neće zbog toga biti raspisani izbori. Dobro je to smišljeno, tim bezobraznim, prividno nenasilnim akcijama ometaju normalno funkcionisanje građana. Najogavnije je što oni uživaju u tome da neko ne može da se slobodno kreće, da maltretiraju i iscrpljuju policiju”, rekao je Vučević za TV Informer.

Milićević: Srbija neće dozvoliti da mala, destruktivna manjina blokira život građanima

Ministar bez portfelja Đorđe Milićević izjavio je danas da sve što se prethodnih dana dešava u Srbiji nikako ne može da se definiše kao protest, već kao pokušaj blokade Srbije, i poručio da Srbija kao ozbiljna država neće dozvoliti da mala, ali glasna i destruktivna manjina blokira i onemogući funkcionisanje više miliona građana. On je ocenio, govoreći o blokadama važnih saobraćajnica u većim gradovima Srbije i poziva koji su studenti u blokadi u uputili građanima da od danas stupe u masovnu obustavu rada do ispunjena zahteva za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, raspuštanje skupa u Pionirskom parku i oslobađanje privedenih studenata, da je cilj blokada i protesta urušavanje institucionalnog poretka.

Budući srednjoškolci danas i sutra popunjavaju liste želja

Maturanti koji su na završnom ispitu stekli uslov da konkurišu za upis u srednju školu danas i sutra popunjavaju listu opredeljenja (želja). Na portalu Moja srednja škola, u delu “podrška/uputstva” postavljeno je uputstvo u video-formatu koje objašnjava način raspoređivanja učenika u srednje škole, na osnovu podnetih lista opredeljenja. Takođe, dato je i tekstualno uputstvo u PDF formatu u kome je objašnjen postupak popunjavanja i podnošenja liste opredeljenja preko javnog portala.

Tagovi:
Pročitajte još: