Iznenađujući poraz Džokera

Sport - 025.rs

Košarkaši „Džokera“ poraženi su u 20. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije od ekipe OKK „Beograd“. U uvodnih deset minuta utakmice viđena je izjednačena igra oba tima. Obe strane su se smenjivale u vođstvu, bez osetnije prednosti. Gosti su drugu četvrtinu otvorili serijom 11:0 i prvom dvocifrenom prednošću (18:29). Izabranici trenera Željka Lukajića uzvratili su identičnom serijom vrativši se rezultatski u meč. U nastavku susreta nešto bolja igra Beograđana, koji su čitavo vreme imali prednost od dva do tri poseda. Ipak, Džokerovci se ne predaju. Sredinom poslednjeg dela uspeli da preokrenu rezultat. Prvo je Jugović pogodio iz reketa, zatim su usledile tri vezane trojke (Vukas, Jugović, Kapetanović) za plus 5 (70:65) domaćeg tima. Trener gostujućeg tima u tim momentima vraća u petorku najboljeg igrača Bogoljuba Markovića koji sa sedam poena vraća minimalno vođstvo svom timu (73:74). Razigrao se i Mihajlo Petrović koji je u finišu pogodio dve trojke za zasluženu pobedu gostiju.

U pobedničkom timu, Petrović i Marković bili su najefikasniji igrači sa 25, odnosno 23 poena. U dresu „Džokera“, Dejvis i Jugović ubacili su po 17 poena. Simons se zaustavio na deset poena. U strelce su se upisivali i Vukas (9), Kapetanović (7), Milin (7), Brbaklić (4), Marković (3), Lugić (2), Stanojević (2).

Sinoć su odigrana još četiri meča: Sloboda – Čačak 83:78, Novi Pazar – Zdravlje Leskovac 99:89, Tamiš – Mladost MaxBet 80:76, Metalac – Vršac 89:96.

Dynamic BalkanBet – Spartak igraju u ponedeljak, dok će se susreti Sloga – SPD Radnički i Zlatibor Gold Gondola – Vojvodina MTS igrati u sredu.

Narednog vikenda, „Džoker„ gostuju u Leskovcu, poslednjeplasiranom timu Lige.