Jokić juriša ka MVP tituli!

Denver Nagetsi su noćas ostvarili svoju 26. pobedu u NBA šampionatu protiv Orlando Medžika 110:99 zahvaljujući novoj fenomenalnoj partiji našeg reprezentativnog centra Nikole Jokića.

Nagetsi su i te kako ozbiljno ušli u meč protiv Orlando Medžika. Prvu četvrtinu su dobili sa 30:15, a na poluvreme se otišlo trojkom Nikole Jokića u poslednjoj sekundi i rezultatom 61:39.

Mađioničari iz Orlanda su ozbiljno pripretili u trećoj četvrtini i početkom četvrte četvrtine. Spustili su zaostatak Nagetsa na 5 poena razlike, ali za potpuni preokret nisu imali snage.

Nikola Jokić zabeležio je svoj 12. ovosezonski trpl-dabl. Za nešto više od 36 minuta provedenih na parketu Jokić je postigao 28 poena uz procenat šuta od 64.7%, 15 skokova, 11 asistencija, imao je 2 ukradene lopte i 1 blokadu.

Da je Nikola Jokić jedan od glavnih kandidata za najboljeg igrača ovogodišnje NBA sezone pokazuje i podatak da je 10 od 12 tripl-dabl utakmica završio sa procentom šuta preko 60%.

Jokić je večeras fantastično odigrao i u odbrani protiv crnogorskog centra Nikole Vučevića. Spustio je Vučevića na 32% šuta. S druge strane, Vučević nije imao rešenja kako da zaustavi Jokića u napadu. Jokić je noćas prosto bio nezaustavljiv za Vučevića i kompletnu odbranu Medžika.

Pored Jokića u ekipi Nagetsa su se istakli Marej sa 21 poenom, Porter je imao 18 poena i Barton je zabeležio 17 poena. U ekipi Orlando Medžika odličan učinak imao je bek Furnije koji je Nagetsima ubacio 31 poen. Nikola Vučević je imao učinak od 18 poena, ali kao što smo već rekli uz katastrofalan procenat šuta.

Nagetse već sutra očekuje novo gostovanje. Iz Orlanda putuju za Toronto, gde će odigrati meč protiv domaćih Reptorsa.