Još dve medalje za srpske paraolimpijce u današnjem danu!

Posle Dragana Ristića koji je danas osvojio zlatnu medalju u parastreljaštvu, u finalu discipline vazdušna puška, klasa SH2, srpski paraolimpijci osvojili su još dve medalje na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.

Ženska parastonoteniska reprezentacija Srbije samim plasmanom u polufinale parastonoteniskog turnira, objedinjene klase 4 i 5,  obezbedila je minimum bronzano odličje. Za ponavljanje uspeha od pre pet godina iz Rija, kada su igrale u finalu, morale su da pobede reprezentaciju Švedske. Nažalost, naše devojke poražene su od Šveđanki rezultatom 2:0 i moraće da se zadovolje bronzanom medaljom. Prvi meč u ekipnoj konkurenciji parastonoteniskog turnira je meč u konkurenciji parova. Srpski dubl par nastupio je u sastavu Borislava Perić Ranković i Nada Matić. U veoma tesnom meču Srpkinje su poražene od švedske kombinacije Alkvist Ane Karin i Lundbak Ingele rezultatom 3:1 (11:8, 9:11, 11:7, 11:7) u setovima. U drugom meču sastale su se naša najbolja parastonoteniserka svih vremena Borislava Perić Ranković i Ana Karin Alkvist. Šveđanka je ubedljivo dobila meč rezultatom 3:0 (11:4, 11:3, 11:8) i zasluženo odvela svoju reprezentaciju u finale, gde će se za zlatnu medalju boriti protiv reprezentacije Kine koja je u polufinalu bila bolja od reprezentacije Velike Britanije rezultatom 2:0.

Treću medalju za Srbiju u današnjem danu osvojio je srpski paraatletičar Željko Dimitrijević. Dimitrijević je nastupio u disciplini bacanja čunja i završio je na drugom mestu sa rezultatom od 35,29 metara odmah iza Rusa Muse Tajmazova koji je hicem od 35,42m postao novi paraolimpijski rekorder.

Ovo je bio izuzetno uspešan dan za srpske paraolimpijce i sa ovim rezultatima obradovali su čitavu naciju. Bravo heroji srpskog sporta!