Karatistima „Somborca“ četiri medalje na Školskom prvenstvu Vojvodine

Proteklog vikenda, u Inđiji je održano Školsko prvenstvo Vojvodine u sportskom karateu za učenike osnovnih i srednjih škola u katama i sportskoj borbi. Takmičenje je okupilo preko 600 učenika i učenica iz 150 škola sa teritorije Vojvodine.

Takmičari Karate kluba „Somborac“ osvojili su četiri medalje u disciplini izvođenja kata: jednu srebrnu i tri bronzane.

Za   Gimnaziju „Veljko Petrović“ u muškoj konkurenciji prvih i drugih razreda srednjih škola srebrnu medalju osvojio je Đorđe Hristov, a bronzanu Luka Pantović. Bronzanu medalju u ženskoj konkurenciji prvih i drugih razreda srednjih škola osvojila je i učenica prvog razreda Gimnazije „Veljko Petrović“, Kristina Kosanović.

U muškoj konkurenciji petih i šestih razreda, bronzanu medalju osvojio je Vedran Jurić, učenik petog razreda Osnovne škole „Nikola Vukićević“.

Svi osvajači medalja ostvarili su plasman na Školsku olimpijadu Srbije, koja će se održati 28. maja, u Novom Sadu.