Katai i Pešić doneli Zvezdi pobedu nad Trabzonom i šansu da se u Monaku obezbedi proleće u Evropi

Crvena zvezda

Crvena zvezda je još “živa” za proleće u Evropi. Veoma dobri i čvrsti Trabzon savladan je u grotlu “Marakane” 2:1 (1:1) golovima Aleksandra Kataija i Aleksandra Pešića, pa će za sedam dana u Monaku srpski šampion morati da trijumfuje kako bi se našla u žrebu za nokaut fazu.

Trabzon je pokazao klasu u Beogradu, imao je sreće da izjednači preko Bakasetasa, ali im je dva puta fortuna okretala leđa kada su stativa i prečka (Bardi i Hamšik) spasavali Milana Borjana. Zvezda je odigrala hrabro, iskoristila je svoje prilike i stigla da se sama pita za ishod u Grupi “H” Lige Evrope.

Posle remija Monaka u Budimpešti, mađarski tim je obezbedio proleće u Ligi Evrope, francuski tim ima sedam bodova, srpski i turski prvak po šest i sve je otvoreno za drugo i treće mesto.

Crvena zvezda je posle rezervisanih 20 minuta, gde su gosti lako kontrolisali meč, počela da rizikuje, napala je i posle prilika Erakovića i Kataija stigla je u 37. minutu do prednosti. Pogrešio je Bardi, Bukari je primio loptu, prosledio je do Kataija koji je iz prve sa 16 metara skinuo paučinu u mreži Čakira.

Međutim, radost je trajala samo 120 sekundi, jer je Bakasetas srećno izjednačio. Šutirao je glavni kreator igre turskog prvaka snažno iz slobodnog udarca sa 25 metara, lopta je u zidu pogodila Stefana Mitrovića, promenila je pravac i odsela u mreži Milana Borjana, zaslužnog što gosti nisu poveli posle pola sata jer je snažan šut Bardija sproveo vrhovima prstiju do stative.

U tvrdom, ali dinamičnom prvom delu, velika je šteta što je Aleksandar Dragović olako dobio treću žuti karton, pa ga neće biti u Monaku za sedam dana.

Nije Zvezda imala sreće u 39. minutu, ali joj je fortuna bila naklonjena na startu drugog dela jer je posle sjajne akcije Bardija i odlične “skrivene” lopte, Marek Hamšik iskosa pogodio prečku.

Uveo je trener Milojević na teren Mirka Ivanića umesto Slavoljuba Srnića sa jasnom željom da krene u totalni napad i gol je stigao samo posle četiri minuta. Bukari je probio po desnoj strani i sjajno uposlio Aleksandra Pešića koji je sa pet metara uneo loptu u mrežu. Zvezda je ponovo bila “živa” i u igri za opstanak u Evropi.

Trabzon je napao žestoko u poslednjih 20 minuta, Zvezda se branila fanatično uz podršku sa tribina i uspela je da sačuva tri boda.