Kordunaši ubedljivi protiv Poleta

Kordun

Fudbaleri Korduna ostvarili su važan trijumf na domaćem terenu protiv ekipe Poleta iz Karavukova. Domaći tim je došao do vođstva sredinom prvog dela pogotkom Miloša Popovića sa “kreča”. U nastavku meča, Marko Češnovar duplirao je prednost “crno – belih”. U 79. minutu, Luka Karas povisio je na 3:0, da bi konačan rezultat postavio rezervista Filip Vidović.

Ekipa Žaka remizirala je na “Igralištu kraj pruge” sa odličnim sastavom iz Crvenke. Gosti su u nastavku igre imali kazneni udarac koji nisu realizovali, a poslednjih pola časa su igrali sa igračem manje, pošto je zbog preoštre igre udaljen Jovan Subotić.

Vodeći Hajduk teže nego što se očekivalo savladao je ekipu Borca 46 iz Obrovca. Ekipa iz donjeg dela tabele pružila je dostojan otpor jesenjem prvaku. Stojšić i Ćurčija su pogađali za domaćina, dok je poraz gostuju ublažio Stanković.

U narednom kolu, Žak gostuje u Karavukovu, dok će Kordun putovati u Parage. Nešto lakši zadatak imaće lider iz Stapara, koji će nastupiti u Bačkom Gračacu.