Kraj za Kecmanovića, Monfis ipak bolji

Kecmanovic

Miomir Kecmanović stao je u osmini finala Asutralijan opena jer je poražen od Gaela Monfisa 3:0 (7:5, 7:6, 6:3).

Veoma dobro je igrao Miomir Kecmanović u prvom setu. Sigurno je čuvao servis, ali ni on, ni Monfis sve do desetog gema nisu uspevali da obezbede brejk loptu. A, onda je Monfis u 10. gemu pri vođstvu od 5:4 imao 40:0 i tri set lopte.

Srpski teniser je odlično servirao i uspeo je da spasi set i izjednači na 5:5. Onda se slika promenila, Miomir je imao tri brejk lopte, ali je Francuz uzvratio odličnom igrom i spasio gem.

Ponovo se 77. igrač sveta našao pod pritiskom ali ga nije izdržao. Monfis je napravio prvi brejk u meču – 7:5.

Kecmanovića nije razočarao gubitak prvog seta. Iako je Monfis u drugom gemu imao brejk loptu, Kecmanović je uspeo da izjednači pa da napravi brejk i sigurnim servisom dođe do prednosti od 3:1. Teniseri su zatim uspešno sačuvala svoj servis pa je trenutno 4:3. Francuz je u osmom gemu uspeo da vrati brejk i izjednači na 4:4. Miomir je pokušao da ribrejkuje rivala, međutim, Monfis je dobro odservirao i poveo 5:4. Uzvratio je srpski teniser i izjednačio na 5:5, baš kao u prvom setu.

Monfis je odličnim servisom, ali i dobrim paralelama osigurao svoj servis i poveo 6:5. Ponovo je prebacio veliki pritisak na Kecmanovića. Igrao je Monfis odlično, poveo je 40:30, ali je Miomir izdržao pritisak i u razmeni forhenda uspeo da spasi prvu set loptu rivala. Nervozu je prebacio na Francuza ali njegovi forhendi su pogađali linije. Ni drugu set loptu Monfis nije iskoristio, pa je Kecmanović uspeo da dođe do taj brejka 6:6.

Miomir je bio odličan na startu taj-brejka, uz glasnu podršku sa tribina oduzeo je sva tri servisa Monfisu, poveo je 4:2. Mnogo je rizikovao 20. teniser sveta i opet je počeo da pogađa linije, pa je izjednačio na 4:4, a zatim preokrenuo na 5:4. Bio je to 40. viner Francuza u meču. Usledila su još dva poena za trijumf od 7:4 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Treći set je počeo sigurnim servisima obojice tenisera pa je 3:2. Miomir igra za opstanak u meču. Mučio se Miomir u sedmom gemu, imao je dva puta prednost da završi gem, ali Monfis je sa dva sjajna poteza (lob, pa dijagonala) došao do brejk lopte. I iskoristio je prvu. Francuz je sjajno servirao, čak 17 asova i poveo je 5:3. Miomir servira za opstanak u meču. Izgubio je Srbin snagu, a i koncentraciju, a iskusni Francuz nije propustio priliku da novim brejkom slavi 6:3 i plasira se u četvrtfinale gde će se sastati sa boljim iz meča Karenjo Busta – Beretini.

Izvor: Euronews Srbija / Foto: Tanjug, AP, Andy Brownbill