Kraj za Krajinovića u Minhenu!

Filip Krajinović poražen je u četvrtfinalu turnira BMW Open-a u Minhenu od domaćeg tenisera Jan-Lenard Štrufa 1:2 (4:6, 6:4, 6:7) u setovima.

U prvom setu videli smo gotovo izjednačenu borbu. Oba tenisera bili su sigurni na svojim servisima i držali su ih sve do 10. gema. Rezultat na semaforu bio je 5:4 u gemovima za Štrufa i Krajinović je servirao za ostanak u setu. Poveo je Krajinović veoma lako sa 40:0, ali Štruf i pored ogromnog vođstva Krajinovića u gemu pravi veliki preokret. Izjednačava ubrzo na 40:40 i već u sledećem poenu dolazi do svoje prve set lopte koju odmah koristi za 1:0 u setovima.

Gubitak prvog seta pozitivno je uticao na Krajinovića. Odmah na startu napravio je dva brejka i poveo sa velikih 4:0. Nakon velikih 4:0 usledio je mali pad u igri Krajinovića. Približio se Štruf na 4:3, ali Krajinović je uspeo da izdrži ogroman nalet Štrufa i osvoji drugi set rezultatom 6:4.

Odlično je otvorio Krajinović treći set. Uzeo je brejk Štrufu i poveo sa 1:0 u gemovima. Međutim, Štruf uzvraća na identičan način, vraća izgubljeni brejk za 1:1 na semaforu. I u naredna dva gema videli smo dva brejka. Prvo Krajinović opet uzima brejk Štrufu, da bi odmah potom Štruf uzeo brejk Krajinoviću. Nakon toga usledio je period od tri gema kada su oba tenisera bili sigurni na svojim servisima. U devetom gemu trećeg seta Štruf po treći put uzima brejk Krajinoviću i vodi sa ogromnih 5:3 i ima priliku da servira za meč, ali Filip vraća brejk i smanjuje rezultat na 5:4. U desetom gemu na servis Krajinovića odigrala se prava drama. Poveo je Krajinović sa 40:15, ali Štruf je izjednačio i imao dve meč lopte koje nije iskoristio, te Filip dolazi do izjednačenja na 5:5. Potom sledi period od dva gema kada su oba tenisera  sigurni na svojim servisima i dolazi se do taj-brejka.

Taj-brejk dobio je Štruf rezultatom 7:3, a samim tim meč i plasman u polufinale BMW opena u Minhenu, gde će mu protivnik biti Ilja Ivaška, koji je napravio veliki podvig pobedivši prvog nosioca turnira Aleksandra Zvereva rezultatom 2:1 u setovima.