Krajinović ispao, Nole preslišao „učenika”

Na terenima „Novak“ u Beogradu danas su odigrani mečevi četvrtine finala Otvorenog prvenstva Srbije u tenisu.

Prvi četvrtfinalni meč odigrali su naš Filip Krajinović i Mateo Beretini iz Italije. Već na startu meča Beretini je napravio brejk na servis Krajinovića, potom potvrdio brejk na svoj servis i držao stečenu prednost do kraja prvog seta, koji je na kraju okončao u svoju korist rezultatom 6:4. U drugom setu videli smo izjednačenu borbu sve do sedmog gema kada je Beretini opet oduzeo servis Krajinoviću. U narednom gemu potvrdio je prednost na svoj servis. Krajinović je potom smanjio prednost Beretinija na 5:4 i onda nakon toga usledila je lavovska borba Krajinovića za opstanak u meču u gemu u kojem je Beretini servirao za meč. Poveo je Filip sa 40:0 na servis Beretinija, imao tri brejk lopte, ali nažalost nijednu od te tri brejk lopte nije iskoristio. Beretini je ubrzo izjednačio, stigao do prednosti i prve meč lopte koju je odmah iskoristio. Krajinović – Beretini 0:2 (4:6, 4:6)

Sudar između „učitelja“ i „učenika“ videli smo u drugom četvrtfinalnom meču u kojem su se sastali Novak Đoković i Miomir Kecmanović, velika nada srpskog tenisa. „Učitelj“ je kao što je bilo i očekivano pobedio „učenika“ rezultatom 2:0 (6:1, 6:3) za 1 sat i 16 minuta.

Najprijatnije iznenađenje turnira Japanac Taro Daniel je u trećem četvrtfinalnom meču napravio još jednu senzaciju. Ovog puta izbacio je Argentinca Federika Delbonisa kojeg je pobedio u tri seta rezultatom 2:1 u setovima. Prvi set Delbonis je rešio u svoju korist rezultatom 6:4 i sve se činilo da će Delbonis rutinski da slavi protiv Daniela. Međutim u drugom setu videli smo veliki pad u igri Delbonisa koji je na najbolji mogući način iskoristio Daniel i rešio ga je u svoju korist rezultatom 6:1. U trećem odlučujućem setu videli smo veliku borbu između Daniela i Delbonisa. Prvo je Delbonis napravio brejk u četvrtom gemu trećeg seta i poveo sa 3:1. Ubrzo potom potvrdio je brejk na svoj servis i poveo sa velikih 4:1. Sve se činilo da će se meč ubrzo okončati, ali Japanac nije tako mislio. Naredna tri gema Daniel rešava u svoju korist i dolazi do izjednačenja. Potom obojica tenisera uzimaju gemove na svoj servis, prvo Delbonis, a potom i Daniel. Daniel u 11. gemu trećeg seta opet oduzima servis Delbonisu i omogućava sebi da na svoj servis okonča meč, što naravno i čini za konačnih 7:5 u trećem setu.

U poslednjem četvrtfinalnom meču sastali su se Karašev iz Rusije i Mađer iz Italije. Karašev je posle jednog sata i dvadeset pet minuta slavio protiv Mađera rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) u setovima i ostvario plasman u polufinale.

Polufinalni mečevi Otvorenog prvenstva Srbije su na programu sutrašnjeg dana i sastaće se: