„Lale“ izdominirale, Austrijanci iznenadili Ukrajince

Odigrano je i poslednje treće kolo u grupi C na Euru 2020.

Holandija je ubedljivo pobedila Severnu Makedoniju rezultatom 3:0 (1:0), dok je Austrija pobedila minimalnim rezultatom u borbi za drugu poziciju i direktan plasman u dalju fazu takmičenja Ukrajinu 1:0 (1:0).

„Lale“ su i poslednju utakmicu u svojoj kvalifikacionoj grupi odigrale na izuzetno visokom nivou. Bila je ovo oproštajna utakmica Gorana Pandeva od dresa reprezentacije Severne Makedonije, koju Pandev neće pamtiti jedino po lošem rezultatu svoje ekipe. Holanđane je u Amsterdamu doveo u vođstvo novi igrač Barselone Depaj u 24. minutu, da bi u drugom poluvremenu zablistao doskorašnji igrač Liverpula Vijnaldum, koji je tokom ovog prvenstva zadužio dres PSŽ-a, golovima u 50. i 58. minutu. Reprezentacija Holandije je u grupi C osvojila maksimalnih 9 bodova i kao prvoplasirana ekipa iz svoje grupe nastavlja dalje takmičenje na Euru 2020.

U direktnom okršaju za drugu poziciju u grupi C sastale su se reprezentacije Austrije i Ukrajine. Igrao se 21. minut kada su Austrijanci došli do vođstva. Nakon kornera koji je izveo David Alaba u šesnaestercu Ukrajine se najbolje snašao Baumgarner i sa nekih 8 metara zabio za vođstvo Austrije. Imali su odmah potom šansu i Ukrajinci u 29. minutu, ali Bahman je odlično odbranio udarac Malinovskog. Mogli su Austrijanci do kraja poluvremena totalno da dokrajče pospane Ukrajince preko Arnautovića u 42. minutu kada je pucao pokraj gola i u nadoknadi vremena prvog poluvremena kada je loše pucao. Četa Andreja Ševčenka se trgnula u drugom poluvremenu, ali nedovoljno da bilo šta rezultatski promeni u svoju korist. Imali su Ukrajinci šanse 62. i 87. minutu, ali rezultat na semaforu je ostao nepromenjen do kraja. Ovom pobedom Austrija se plasirala direktno u drugu fazu takmičenja, a Ukrajinci će čekati završetak poslednjeg kola u svim preostalim grupama i nadati se da će se naći među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.