Liga Šampiona: Tadić dao gol, Ajaks i Liverpul u osmini finala, Inter uništio bajku Šerifa

Inter

Ajaks je uz gol Dušana Tadića preokretom, sa igračem više, pobedio Borusiju u Dortmundu i plasirao se u osminu finala, PSŽ je u nadoknadi ostao bez pobede u Lajpcigu, Mančester Siti je lako i ubedljivo pobedio Briž, dok je u derbiju večeri Liverpul mnogo lakše nego što se očekivalo savladao Atletiko i takođe obezbedio plasman u nokaut fazu, kao i Ajaks.

Kopljanici iz Amsterdama su prvi put u istoriji grupne faze Lige šampiona nanizali četiri pobede, a slavljem u Dortmundu su obezbedili prolaz dalje, ali i prvo mesto u grupi. Posle prestrogog isključenja Humelsa u 29. minutu, Rojs je sa penala doneo prednost domaćinu u 37. minutu, ali je u drugom poluvremenu brojčana prednost gostiju došla do izražaja. Prvo je Tadić izjednačio, Ale doneo preokret, a u nadoknadi Klasen overio pobedu.

Sporting je u istoj grupi deklasirao Bešiktaš, koji je zalutao u Ligu šampiona ove sezone. Popularni “lavovi” će se sad boriti sa Borusijom za vizu za nokaut fazu. Istakao se dvostruki strelac Pedro Gonsalveš.

U Mančesteru su pet golova dali igrači Sitija, ali je bilo 4:1. Stons je postigao autogol, a Žoao Kanselo je ostvario het-trik asistencija.

A u drugom meču te grupe – spektakl. Lajcpig je prvo propustio šansu da maršira ka pobedi, a onda se spasio poraza u dubokoj nadoknadi – sa penala. Nkunku je načeo goste već u osmom minutu, a samo četiri minuta kasnije moglo je da bude 2:0 za Lajpcig. Da tako ne bude, pobrinuo se Donaruma, koji je odbranio penal koji je izveo Andre Silva. Usledila su dva gola Vajnalduma, prva dva u dresu “svetaca”, delovalo je da će bodovi u Pariz, ali onda se desio penal, drugi za domaćina. Loptu je na “kreč” namestio Soboslaj, a Mađar je za razliku od Portugalca matirao Donarumu.

Liverpul je savladao Atletiko i drugi put u dve nedelje, a samo dvadesetak minuta je bilo potrebno Crvenima da samelju Jorgandžije, koje su ostale zbunjene na terenu. Blistao je dvostruki asistent Trent Aleksander-Arnold, a porazu gostiju doprineo je i Felipe koji je isključen već u 37. minutu.

Inter je u drugom poluvremenu slomio otpor Šerifa i tako stigao na korak od plasmana u osminu finala. Šerifu na ruku ide poraz Šahjtora u Madridu i sad samo čudom može da ostane bez selidbe u Ligu Evrope.