Makedonci preslabi za Austrijance

Utakmicom između Austrije i Severne Makedonije otpočela su nadmetanja na Euru 2020 u grupi C. Reprezentacija Austrije pobedila je Severnu Makedoniju rezultatom 3:1 (1:1) u Bukureštu.

Austrijanci su poveli golom Lajnera u 18. minutu, da bi Makedonci do izjednačenja došli desetak minuta kasnije preko legendarnog Gorana Pandeva, najstarijeg pojedinca na meču. Interesantno je da je Pandev ovim golom protiv Austrijanaca postao drugi najstariji fudbaler (37 godina i 321 dan), koji je postigao gol na Evropskom prvenstvu. Najstariji fudbaler koji je zatresao mrežu na nekom Evropskom prvenstvu je Austrijanac Ivica Vastić (38 godina i 257 dana) postigavši gol 2008. godine protiv Poljske.

U drugom poluvremenu Austrijanci su došli do vođstva golom Gregoriša u 78. minutu meča.

A u 89. minutu meča pobedu Austrije overio je Marko Arnautović.