Maroko osvojio bod protiv Hrvatske

Maroko - Hrvatska

Nakon što su Argentinci poraženi od Saudisjke Aranije (1:2) dogodilo se još jedno veliko iznenađenje na startu Mundijala u Kataru, a to je remi bez golova branioca srebrne medalje sa SP u Rusiji od pre četiri godine, selekcije Hrvatske i Maroka – 0:0.

Bacili su reprezentativci Hrvatske prvih 45 minuta susreta. Delovali su tromo i lenjo protiv rivala koji kao da je bio fasciniran njihovim statusom aktuelnog vicešampiona sveta. Da nije, i da su Marokanci bili malo otresitiji, mogli su u prvom poluvremenu da naprave ozbiljne probleme ekipi selektora Zlatka Dalića.

Tek u finišu tog dela igre, odnosno u dva minuta sudijske nadoknade, “kockasti” su se probudili i stvorili dve izuzetne prilike. Najpre je Nikola Vlašić imao zicer, ali je šutirao u golmana afričke selekcije, a nekoliko trenutaka kasnije i Luka Modrić je sa ivice šesnaesterca uputio udarac posle kojeg je lopta završila preko prečke.

Očekivalo se da hrvatski reprezentativci u istom ritmu nastave i po povratku iz svlačionice, ali se to nije dogodilo. Naprotiv, njihova igra bila je još usporenija i bezidejnija. Vezni red predvođen kapitenom Lukom Modrićem, koji bi trebalo da bude glavno oružje Hrvatske, nije pokazalo nimalo kreativnosti, pa su napadači bili potpuno odsečeni od ostatka tima.

Marokaci su, s druge strane, prepustili loptu rivalu, uglavnom se pozicioniravši ispred svog gola, a onda na komandu sa klupe, svi bi krenuli agresivno napred i to je stvaralo pometnju među defanzivnima Hrvatske. Međutim, imali su sreću igrači aktuelnog vicešampiona sveta što su u toj liniji tima imali Dejana Lovrena koji je “čistio” sve što je do njega došlo.