MFL Sombor 1. razred: Bukovčani i Brežani upisali pobede

Fudbalska lopta

Predstavnici somborskog prvog razreda uspešno su otvorili novu takmičarsku sezonu. Na sedam mečeva viđeno je ukupno 29 golova, odnosno u proseku više od četiri po utakmici.

Najviše golova viđeno je Bačkom Bregu, gde je domaći „Dinamo“ savladao sivački „Polet“. Utakmica je prelomljena u poslednjih pet minuta kada su Bogunović i Radičev pogodili za prva tri boda Brežana.

„Omladinac“ sa Bukovca je slavio protiv Telečke sa 4:1. Nikola Kovačić je het – trikom zapečatio sudbinu domaćina.

Šantićani su poraženi na domaćem terenu od neugodne ekipe iz Bačkog Brestovca. Viđena je uzbudljiva utakmica. Gosti su na poluvremenu imali gol viška. Domaćin je na startu drugog dela preokrenuo golovima Pajića i Babića. Ipak, to nije obeshrabrilo goste koji su preko Medića i Agbabe stigli do celog “plena”.

Uzbudljivo je bilo i u Srpskom Miletiću, gde su gosti iz Svilojeva na poluvremenu imali dva gola prednosti. To im nije bilo dovoljno u nastavku meča da dođu do prvih bodova. Identično je bilo i u Rastini. „Polet“ je na odmor otišao sa minimalnom prednošću, koju su u nastavku meča prokockali, pa su na kraju ostali „kratkih rukava”.

U derbiju kola, Kula je savladala Odžake, dok je „Radnički“ na gostovanju u Kruščiću poražen nakon preokreta u drugom delu. Gosti su poveli preko Tolića, da bi domaćini u nastavku preko Grdinića i Šumana stigli do tri boda.