Milan Marić četvrti put prvak sveta

Milan Marić

Somborski rvač, Milan Marić, osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu za veterane u Diviziji B do 45 godina u grčkoj Lutraki. Na putu do najsjajnijeg odličja, Marić je prvo pobedio Letonca Drozdovsa sa 9:0, zatim je bio bolji od Jafarova iz Azerbejdžana sa 8:0, da bi u finalu savladao Jigabaeva iz Kazahstana rezultatom 9:5. Ovo je bilo njegovo šesto učešće na veteranskim planetarnim šampionatima i već četvrta titula prvaka sveta.

Pored Marića, uspešan nastup imao je drugi somborski rvač, Željko Jovišić (100 kg), koji je osvojio srebrnu medalju. Jovišić je u prvom kolu bio slobodan, u drugom je pobedio (5:4) Poljaka Domarusa, a nakon toga, identičnim rezultatom i Rigsa, predstavnika Sjedinjenih Američkih Država. U meču za zlatnu medalju poražen je od odličnog Iranca Abasnika. Ovo je njegova peta veteranska medalja. Do sada se okitio zlatom, a ima i bronzane medalje.