Search
Close this search box.

Minimalna pobeda Šveđana u Sankt Peterburgu!

U prvom meču osmog dana Evropskog prvenstva u fudbalu reprezentacija Švedske je u drugom kolu grupe E savladala reprezentaciju Slovačke 1:0 (0:0).

Jedini pogodak na meču postavio je Forsberg iz jedanaesterca u 77. minutu. Najstrožoj kazni prethodio je nesmotreni start slovačkog golmana Dubravke nad Isakom minutu ranije. Malo je nedostajalo Dubravki da odbrani udarac Forsberga. Pročitao je na koju će stranu šutirati napadač Lajpciga, ali udarac je bio suviše precizan i ništa nije preostalo slovačkom golmanu sem da loptu izvuče iz svoje mreže.

Trgnuli su se Slovaci nakon primljenog pogotka, ali do kraja meča nisu uspeli da dođu do izjednačenja.

Posle nekompletiranog 2. kola u grupi E Šveđani su na čelu sa 4 boda, Slovaci su drugi sa tri boda, na trećem mestu su Španci sa bodom i utakmicom manje, a bez bodova su Poljaci i takođe sa utakmicom manje.