Na državnom prvenstvu dve medalje za KK „Sombor“

Kajak klub "Sombor"

Protekle nedelje, na Adi Ciganliji, održano je Pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije u kajaku i kanuu. Učešće je sa 11 takmičara uzeo i Kajak klub „Sombor“.

Prvog dana, na programu su bile kvalifikacije pionira i juniora, a prolaz u finale i šansu da se bori za medalju izborila je Sonja Bogišić, u kategoriji juniorki na distancama od 500m i 1000m. Sonja je u finalu trke na 500m kroz cilj prošla kao sedma, dok je deonicu na 1000m završila na šestom mestu.

Finale za Kajak klub „Sombor“, u kategoriji seniora, izborili su: Sonja Bogišić, na deonici od 1000m, Ervin Holpert, na deonicama od 500 i 1000m, kao i dvojac Ervin Holpert – Veljko Mudrić na 1000m.

Ervin Holpert, u konkurenciji seniora, zauzeo je drugo mesto i time osvojio srebrnu medalju na 1000m. Sonja Bogišić je istu deonicu u konkurenciji seniorki završila na šestom mestu. Dvojac Holpert i Mudrić kroz cilj su prošli kao osma posada.

Na deonici od 500 metara, u konkurenciji seniora, osvojena je još jedna medalja, bronzana, koju je izborio Ervin Holpert.