Nagetsi izjednačili

Denver – San Antonio 114:105 (Q1 – 21:26, Q2 – 28:33, Q3 – 26:23, Q4 – 39:23).

Denver Nagetsi uspeli su da poravnaju rezultat u plej-of seriji. Nakon poraza u prvom meču, u drugom su slavili, iako su bili na ivici ambisa. Gosti iz Teksasa su bolje otvorili meč, vodili su tokom čitave prve četvrtine. Denver je prvi put poveo u 8. minutu (17:16) košem Milsapa. Do kraja prve deonice usledila je serija gostiju 10:4. Tokom druge četvrtine prednost je brzo prešla u dvocifrenu, a najveća je bila tokom 16. minuta, kada je bilo +19. Ekipa iz Kolorada je uspela da se malo pribere i serijom 11:0 smanji zaostatak. U tim trenucima Jokić je ubacio pet koševa, a Moris i Heris po tri. Na kraju poluvremena +10 za goste. U nastavku meča gosti su održavali prednost. Sredinom trećeg dela ponovo odlaze na +19, ali Denver se ne predaje i ponovo smanjuje razliku. Serijom 16:2 (Jokić i Heris po pet poena) prilaze na 75:80. U poslednjih 12 minuta potpuni preokret. Domaćin je leteo po parketu, a probudio se i Marej. Prvo izjednačenje (92:92) viđeno je šest minuta pre kraja meča, a kada je Marej ubacio dva slobodna bacanja za vođstvo (99:97) pobeda se nazirala. Do kraja meča za “Grumenje” su pogađali samo Marej i Jokić. Prvi je dao 11 koševa, a naš centra pridodao još četiri, za konačnih 114:105 i izjednačenje u seriji. Naredna dva meča igraju se u Teksasu. Prvi je na programu u petak, 19. aprila. Nikola Jokić postigao je 21 poen, a imao je 13 skokova i 8 asistencija. Prilog (You Tube). Marej bio najefikasniji kod Denvera sa 24 poena, Heris 23, Milsap 20.

Izvor i foto: somborsport.org