Nagetsi poraženi uprkos novom ovosezonskom tripl-dablu Nikole Jokića

Denver Nagetsi večeras su poraženi na  domaćem terenu od Nju Oreleans Pelikansa sa 113:108 u zaista jednoj neizvesnoj završnici.

U samoj završnici meča gosti su se bolje snašli od domaćina i zahvaljujući raspoloženim Zajonu Vilijamsu i Brendonu Ingramu zasluženo su došli do pobede.

Naš sugrađanin Nikola Jokić zabeležio je 11. ovosezonski tripl-dabl. Postigao je 29 poena i imao je po 10 skokova i asistencija za nešto manje od 35 minuta igre. U timu Denvera istakli su se Džamal Marej sa 23 poena, Porter sa 17 i Barton sa 16 poena.

Nagetsi su bolje otvorili meč. Prvu četvrtinu završili su u svoju korist sa 30:22. Međutim, u drugoj četvrtini usledio je potpuni preokret Pelikansa i na poluvreme se otišlo rezultatom 58:51 za goste. Treba napomenuti da je Jokić svoje prve poene zabeležio tek sredinom druge četvrtine, a da je poluvreme okončao sa 4 poena, 3 skoka i 5 asistencija.

U trećoj četvrtini naš reprezentativni centar bio je posebno košgeterski raspoložen i zahvaljujući Jokiću Nagetsi su se vratili u meč i otopili prednost Pelikansa od 10 poena.

Nagetsi su ponovo poveli pri rezultatu 73:72, ali ovo vođstvo Nagetsa bilo je kratkog daha. Pelikansi su opet uspostavili red u svojim redovima i u poslednju četvrtinu ušli su sa 3 poena prednosti 83:80.

Dvojkom preko Adamsa Nikola Jokić doneo je izjednačenje Nagetsima 104:104 na minut i 14 sekundi do kraja. Ubrzo nakon toga Ingram je vratio prednost Pelikansima, a onda su usledili promašaji Mareja i Jokića za tri poena. Potom je usledio nesportski faul na Herisonom i ovim činom sve dileme oko pobednika su bile razrešene.