Search
Close this search box.

Nezaustavljivi Prigrevčani

Golman i kapiten RK PIK Prigrevica Nikola Klina Čović brani u životnoj formi. On je jedan od najzaslužnijih što su Prigrevčani ostvarili još jednu u nizu pobeda. Ovoga puta Prigrevčani su u utakmici 17. kola Druge lige Sever savladali Dalmatinac u Riđici sa 32:28 (19:19). Prvo poluvreme je bilo neizvesno jer su se ekipe menjala u vođstvu, tačnije igralo se gol za gol, pa se na odmor otišlo bez prednosti na bilo čijoj strani 19:19. Riđičani su u svojim redovima imali nekoliko veoma raspoloženih pojedinaca koje je predvodio odlični Filip Graovac (11 golova) i to je glavni razlog zbog kojeg su domaći igrači uspavali da odole iz kola u kolo sve boljim Prigrevčanima.

Drugih 30 minuta pripalo je izabranicima trenera Milke Nikšić, koji su bili bolji u svim segmentima igre. Na golu je briljirao kapite Čović, a igru su znalački organizovali Kozlovački, Ćeran, Mandić i Petar Đurasinović, dok je mrežu domaćina rešetao Aleksandar Đurasinović strelac 13 pogodaka. Poslednja nada Dalmatinca ugašena je u 48. minutu kod rezultata 26:26, nakon čega je Čović zaustavljao skoro sve  što je bilo upućeno ka golu, a “nemilosrdni” A. Đurasinović je sa tri pogotka otklonio sve eventualne dileme oko pobednika.

Prigrevčanima je ovo 13 prvenstvena pobeda i trenutno se nalaze na trećem mestu na tabeli, a sasvim je izvesno da će učinak biti još bolji nakon sutrašnje utakmice (sreda 14. april 18 časova) kada na svom parketu dočekuju Mladost iz Vršca gde ne bi trebalo da imaju velikih problema. Ova utakmica je predigra za veliki, verovatno i odlučujući derbi koji igraju za vikend protiv Slavije u Novom Sadu koja je trenutni lidera na tabeli.