Nikolina Lemić osvojila trofej Zrenjaninski pobednik

Na takmičenju “Zrenjaninski pobednik 2017″ koje je održano u nedelju, 19. novembra u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu, karatisti odžačke “Mladosti” osvojili su osam medalja. Članica kluba iz Odžaka, Nikolina Lemić, proglašena je za najbolju takmičarku na turniru.

SBK “Mladost” predstavljalo je četvoro takmičara u deset pojedinačnih kategorija.

Nikolina Lemić je bila najbolja u borbama u konkurenciji seniorki – apsolutna kategorija i u borbama u konkurenciji juniorki +57 kilograma. Pored dva zlata osvojila je i bronzu u borbama u konkurenciji mlađih seniorki – apsolutna kategorija. Na kraju joj je pripao i pehar za najbolju takmičarku na turniru.

Lemićeva je u završnoj borbi najjače kategorije kod žena, seniorskom finalu u apsolutnoj kategoriji, pobedila klupsku koleginicu Sanju Tojagić kojoj je tako pripalo srebro. Isto odličje osvojili su i Milan Jovkić – kadeti borbe -54 kilograma i Sara Milosavljević – ženske nade borbe +42 kilograma.

U takmičenju u katama Milanu Jovkiću je pripala bronzana medalja u konkurenciji kadeta, a isto odličje osvojila je i Sanja Tojagić u konkurenciji mlađih seniorki – borbe apsolutna kategorija.

Takmičenje u Zrenjaninu okupilo je 600 karatista iz 45 klubova iz Srbije, Rumunije, BiH i Hrvatske.

Organizatori su bili Šotokan karate savez Srbije i KK “Banat” iz Zrenjanina.

Izvor: Radio Odžaci