Ništa od srpskog polufinala na Otvorenom prvenstvu Beograda

Danas na programu Otvorenog prvenstva Beograda bili su četvrtfinalni mečevi turnira.

U prvom meču dana Aleks Molčan iz Slovačke savladao je Španca Fernanda Verdaska rezultatom 2:0 (6:2, 6:0) u setovima.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je nastupio u drugom meču dana protiv 96. igrača sveta Argentinca Federika Korije. Nole je poput Molčana bukvalno zbrisao sa terena Koriju rezultatom 2:0 (6:1, 6:0) za 57 minuta igre i čekirao plasman u polufinale.

Sve je nagoveštavalo da će ljubitelji tenisa u Beogradu gledati srpski okršaj u polufinalu kada je Dušan Lajović odlično otvorio treći meč dana protiv Slovaka Martina. Dobio je Duce prvi set rezultatom 6:3, ali u drugom setu kao da je ostao bez goriva. Nije bilo više one prepoznatljive Lajovićeve igre iz prvog seta i dopustio je Martinu da izjednači. Vodio je Duce u trećem setu sa 2:0 i 3:1, imao brejk prednosti, ali sve je prokockao što je iskoristo Martin i zasluženo se plasirao u polufinale, gde će snage odmeriti sa Đokovićem.

Poslednji četvrtfinalni meč između Federika Delbonisa iz Argentine i Roberta Karabaljes – Baene iz Španije nije odigran zbog predaje Španca.