Nole poput terminatora! Kad pomislite da je gotov, on „oživi“ i pobedi!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, plasirao se u polufinale mastersa u Rimu pošto je u „teniskom maratonu“, koji je trajao dva dana zbog nepovoljnih vremenskih uslova, uspeo da savlada Stefanosa Cicipasa sa 2:1 (4:6, 7:5, 7:5) u setovima.

Četvrtfinalni meč između Đokovića i Cicipasa započet je juče, međutim zbog kiše meč nije mogao da se privede kraju u toku jučerašnjeg dana, te je nastavljen danas pri rezultatu 1:0 u setovima i 2:1 u drugom setu za Stefanosa Cicipasa. Ušao je Novak u nastavak meča sa setom i brejkom zaostatka, ali nije položio „oružje“ Cicipasu. Naprotiv, Nole je odlučno krenuo da dobije ovaj meč što se na kraju i ostvarilo. Samo Đoković može „iz ponora“ da se vrati u meč i da ga reši u svoju korist. I ovaj put smo bili svedoci tome. Održavao je Cicipas prednost stečenog brejka u drugom setu sve do osmog gema kada je Đoković uspeo da iz petog pokušaja vrati brejk i izjednači rezultat na 4:4 u drugom setu. Međutim u sledećem gemu Novak zamalo opet nije izgubio svoj servis gem. Imao je Cicipas tri brejk lopte, ali Đoković je odoleo napadima Cicipasa i na kraju rešio gem u svoju korist za vođstvo od 5:4. U sledeća dva gema oba tenisera dobila su svoje servis gemove i rezultat je glasio 6:5 za Đokovića. Cicipas je servirao za ostanak u setu. Krenuo je Nole silovito i došao je veoma brzo set lopte, ali uspešno se branio Cicipas. Tek svoju četvrtu set loptu je iskoristio i poravnao je rezultat na 1:1 u setovima.
Otvorio je Nole uspešno treći set odlučujući set. Poveo je sa 1:0. Cicipas uzbrzo dolazi do izjednačenja i sem što je izjednačio opet uzima brejk Đokoviću koji potom potvrđuje i stiče ogromnih 3:1 u trećem setu. Nole u tim momentima kao dao je bio u „nokdaunu“. Malo je nedostajalo da izgubi i drugi zaredom servis gem. Imao je Cicipas opet tri brejk šanse, mogao je da povede sa nedostižnih 4:1, ali sa druge strane imao je Novaka Đokovića za protivnika. Izvukao se Nole iz nimalo lagodne situacije, smanjio rezultat na 2:3, a onda je usledila rekontra. Đoković vraća brejk u narednom gemu, te potom uzima gem na svoj servis i opet dolazi do vođstva od 4:3 u trećem setu. Lako je došao Cicipas do novog izjednačenja, ali još lakše je Nole dozvolio da mu Cicipas oduzme po drugi put u trećem setu brejk i stekne ogromnu prednost od 5:4. Servirao je Cicipas za meč, poveo sa 15:0, ali kod Novaka ne postoji opcija predaje. Opet se Nole podigao i izborio se iz gotovo bezizlazne situacije. Iskoristio je svoju drugu brejk šansu i izjednačio rezultat na 5:5. U jedanaestom gemu trećeg seta opet neviđena borba.
Imao je Cicipas opet šansu da uzme Noletu brejk, ali borac poput Noleta nije to dopustio. Šta više, sem što je dobio svoj servis gem i poveo sa 6:5, uspeo je odmah ekspresno da dođe do 40:0 i tri meč lopte. Drugu meč loptu je iskoristio i na taj način došao do izuzetno značajne pobede. Da sumiramo, najbolji teniser sveta –Cicipas 2:1 (4:6, 7:5, 7:5).

U polufinalu mastersa u Rimu Đoković će se sastati protiv Italijana Sonega, a taj meč je na programu danas od 18 časova i 30 minuta.