Nole u finalu Otvorenog prvenstva Beograda!

U prvom polufinalnom meču dana Otvorenog prvenstva Beograda najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je odličnog slovačkog tenisera Andreja Martina rezultatom 2:1 (6:1, 4:6, 6:0) u setovima.

Prvi set bio je kao iz bajke za Đokovića. Veoma brzo je došao do vođstva od 5:1 u gemovima. U sedmom gemu na servis Đokovića slovački teniser ekspresno dolazi do vođstva od 0:40 i tri brejk lopte koje ne iskorišćava. Nole izjednačuje, ali još u dva navrata u ovom gemu daje Slovaku priliku za brejk. Međutim, Novak ne dopušta iznenađenje i set privodi kraju u svoju korist.

Start drugog seta pripao je Martinu. Poveo je veoma brzo sa 2:0 i imao priliku da potvrdi brejk koji je u prethodnom gemu oduzeo Đokoviću, ali je Đoković uzvratio istom merom i ekspresno izjednačuje na 2:2. Sve do sedmog gema obojica tenisera su držali sigurno svoje servise da bi Novak opet došao do brejka. Umesto da potvrdi brejk na svoj servis gem Đoković gubi gem i Martin stiže do izjednačenja na 4:4. Na svom servis gemu Martin je bio siguran i dolazi do vođstva od 5:4 u drugom setu. Novak je servirao za ostanak u setu, ali kao da je još uvek bio pod utiskom svog prethodno izgubljenog servis gema. Martin dolazi veoma brzo tri brejk lopte i drugu koristi za izjednačenje u setovima.

Razgoropađeni Novak je u trećem setu bio prosto nezaustavljiv. Bukvalno je zbrisao sa terena Martina i posle 27 minuta igre u trećem setu došao do pobede. Treći set Đoković je rešio u svoju korist 6:0.

Protivnik Novaka Đokovića u finalu Otvorenog prvenstva Beograda biće bolji iz susreta Molčan – Delbonis.