Nova Piksijeva bruka! Srbiji lekciju održala nekada redovna mušterija usred Beograda!

Piksi

Izabranici Dragana Stojkovića poraženi od Mađarske na Marakani.

Obrukala se Srbija pod vođstvom Dragana Stojkovića Piksija. Ponovo, posle blamaža protiv Kameruna i Švajcarske na Mundijalu u Kataru, te jedva izborenog remija u prošloj reprezentativnoj akciji u Bugarskoj.

A večeras je potvrđeno – kritike i neke ne baš prijatne reči koji su išle na adresu selektora posle izdanja koja su nas koštala ekspresnog vraćanja sa planetarnog šampionata, sa ove distance, i te kako su bile na mestu. Jer, pobede protiv Crne Gore i Litvanije na startu kvalifikacija za EURO samo su zamaskirale sve ono što je na površinu izašlo u prošloj akciji protiv Bugarske i pogotovo večeras protiv Mađara, koji su nekada mečeve sa “plavima” napuštali sa pet ili čak sedam lopti u svojoj mreži (5:0, 7:1 1997. godine).

U momentu kada su mogli da naprave, možda i presudan, korak ka plasmanu na EURO, Orlovi su pali usred Beograda i to od selekcije koja je nekada bila redovna mušterija našeg nacionalnog tima! Na stadionu “Rajko Mitić”, posle preokreta koji su napravili za samo dva minuta, Mađari su savladali Tadića i drugove za beg na tri boda prednosti i prvo mesto kvalifikacione grupe – 2:1.

Duhovi koji su se u Orlove uvukli na Mundijalu u Kataru očigledno još lutaju svlačionicom Srbije. Posle spektakularnog plasmana na planetarni šampionat, Piksi kao da je izgubio dozu autoriteta nad timom, koji nije ni senka onoga koji je herojski srušio Portugal i Kristijana Ronalda usred Lisabona, iako je večeras sve počelo idilično.

Krenuli su Orlovi agresivno i već u 11. minutu stigli do vođstva. Akciju je počeo maestralnim proigravanjem Sergej Milinković-Savić. Izbacio je kapitena Tadića u prazan prostor, on je loptu prosledio na drugu stativu do Vlahovića koji nije najbolje šutirao, ali je srećom na loptu natrčao Salaj i ubacio je u spopstvenu mrežu.

Nažalost, Orlovi su tada stali. Iako su imali nekoliko obećavajućih napada da dupliraju prednost i prelome rivala već sredinom prvog poluvremena, izostao je završni čin, a kazna je stigla ekspresno i to u razmaku od samo dva minuta.

I tu se još jednom, kao i u mečevima u Dohi protiv Kameruna i Švajcarske, pokazala najveća slabost Piksijeve Srbije, a to je konfuznost i nesigurnost kada dođe i do najmanje gužve pred golom Vanje Milinkovića-Savića, koji je, ruku na srce, kod izjednačujućeg gola koji je u 34. minutu postigao Varga, uradio sve što je bilo do njega zaustavivši prethodno šut Šalaja.

Ipak, kod, ispostavilo se na kraju, pobedonosnog gola gostiju i te kako ima i njegove krivice. Jer, da je posle centaršuta sa desne strane bolje procenio let lopte ne bi izazvao paniku koja je zavladala i koju su Mađari kaznili preko Orbana u 36. minutu meča.

Vremena za plakanje nema. Orlovi moraju da se skupe i u nedelju pobede u Litvaniji kako znaju i umeju… U suprotnom i predstojeći EURO bismo mogli da gledamo potpuno relaksirano…

BLOG UŽIVO

KRAJ! Srbija je doživela prvi poraz u kvalifikacijma za EURO! Mađarska je slavila u Beogradu 2:1.

90. MINUT – Igaće se još pet minuta.

85. MINUT – Piksi ubacuje poslednje adute. Ivan Ilić i Luka Jović menjaju Tadića i Vlahovića.

75. MINUT – Sve je manje vremena, ali se Orlovi ne predaju. Konstantno napadaju, ali im nedostaje i malo sreće kako bi stigli do izjednačenja. Menjaju Mađari, Nađ i Varga su mesta na terenu ustupili Adamu i Kati.

69. MINUT – Nova prilika za Vlahovića. Mladenović je centrirao sa leve strane, prebacio je loptu na drugu stativu, Duci je šutirao glavom ali se mreža zatresla sa spoljne strane. Odmah potom prva promena kod Mađara, Fiola je zamenio Kerkeza.

67. MINUT – Žuti karton dobio je Varga.

63. MINUT – Nova izmena u Srbiji. Umesto Maksimovića na terenu je Nikola Milenković. Verovatno će u sredinu da pređe Gudelj.

61. MINUT – Nova velika prilika za Orlove i nova sjajna intervencija Dibuša, koji je izvadio loptu iz donjeg ugla posle šuta Veljkovića glavom.

58. MINUT – Pokušao je Vlahović, snažno je šutirao sa sedam, osam metara iskosa sa leve strane, ali je golman Mađara bio dobro postavljen i instiktivno uspeo da sačuva svoju mrežu.

52. MINUT – Prvi u nastavku meča prete Orlovi. Posle kornera sa desne strane šutirao je glavom Strahinja Pavlović, ali je lopta otišla preko prečke.

46. MINUT – Piksi je napravio dve promene na poluvremenu. U igri su Filip Mladenović i Andrija Živković, dok su u svlačionici ostali Nemanja Radonjić i FIlip Kostić.

Završeno je prvo poluvreme, Mađari posle preokreta vode 2:1!

45. MINUT – Velika šansa za Srbiju. Vlahović je šutirao glavom, golman Mađara je ostao ukopan, ali je lopta, na našu žalost, prošla pored stative.

36. MINUT – GOL! Mađari prave preokret! Pravi karambol je nastao u kaznenom prostoru Orlova posle kornera sa desne strane, a na pravom mestu u pravo vreme se našao Orban i doneo veliko slavlje gostima.

34. MINUT – GOL! Mađari su izjednačili, strelac je Varga! Kombinovali su Mađari po desnoj strani, Šalaj je ušao u kazneni prostor i šutirao, ali je Milinković-Savić uspeo da interveniše. Nažalost, lopta se odbila do Salaja ponovo, a potom i uz mnogo sreće do Varge, kojem nije bilo teško da je ubaci u praznu mrežu.

27. MINUT – Šansa za Orlove. Kostić je primio loptu na levoj strani kaznenog prostora, šutirao je iskosa sa desetak metara, ali je pogodio spoljni deo mreže.

18. MINUT – Pokušavaju Mađari da se vrate u meč, ali zasad nisu uradili ništa konkretno na polovini Srbije.

11. MINUT – GOOOL! Srbija vodi 1:0! Akciju je počeo maestralnim proigravanjem Sergej Milinković-Savić. Izbacio je kapitena Tadića u prazan prostor, on je loptu prosledio na drugu stativu do Vlahovića koji nije najbolje šutirao, ali je srećom na loptu natrčao Salaj i ubacio je u spopstvenu mrežu.

1. MINUT – Počeo je meč.

– Uoči intoniranja nacionalnih himni, Aleksandar Mitrović je dobio trofej za najboljeg strelca Lige nacija.

SASTAVI

SRBIJA: V. Milinković-Savić, Veljković, Gudelj, Pavlović, Radonjić, S. Milinković-Savić, Maksimović, Tadić, Kostić, Mitrović, Vlahović.

MAĐARSKA: Dibuš, Lang, Salaj, Orban, Nego, Nađ, Stajls, Kerkez, Soboslaj, Šalaj, Varga.

– Podsećanja radi, Orlovi su u prva dva kola savladali Litvaniju i Crnu Goru sa po 2:0, pre nego što odigrali 1:1 sa Bugarskom. Mađari su kod kuće savladali Bugare (3:0) i Litvance (2:0), dok su kao gosti remizirali 0:0 sa Crnogorcima u Podgorici.

– Selektor Dragan Stojković tokom septembarske akcije neće moći da računa na čak osam reprezentativaca. Piksi je pričao o tome uoči meča sa Mađarima.

Igraj 5 minuta na naš račun! Bonus za nove igrače.
– Uoči okupljanja Orlova, pojavila se informacija da bi i Dragan Stojković Piksi mogao da krene put Saudijske Arabije.