Novak je u polufinalu! Ponovo se uzdigao iz “pepela” i dobio još jedan srpski derbi!

Novak Đoković

Novak Đoković se plasirao u polufinale Srbija opena. Najbolji srpski i svetski teniser u meču četvrtfinala pobedio je Miomira Kecmanovića sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:3), posle dva sata i 19 minuta. Za plasman u finale na turniru koji je osvajao tri puta igraće protiv boljeg iz okršaja Karena Hačanova iz Rusije i Tijaga Monteira iz Brazila.

Podsetimo, Novak je u prethodnom kolu bio bolji od Lasla Đerea, pa će konačno u polufinalu igrati protiv rivala koji nije iz Srbije.

Đoković je opet igrao tri seta, kao i protiv Đerea, a i danas je prvi izgubio. U prvoj deonici, već u trećem gemu Kecmanović (38. na ATP listi) je napravio brejk, što mu je omogućilo da dođe do prvog seta. Imao je čak priliku i da u petom gemu napravi novi brejk, ali je Novak spasio čak pet brejk lopti.

U nastavku meča, Novak je bio taj koji je pravio brejkove, tako da je postepeno slamao protivnika. Mada je u drugom setu, Kecmanović bolje krenuo, pa je brejkom došao do 2:1. Ipak, uzvratio je Đoković, za 2:2, a onda u osmom gemu opet oduzeo servis protivniku. Posle tih 5:3, samo je potvrdio osvajanje seta. I meč uveo u treći odlučujući.

Poslednji set je bio nešto “mirniji” na početku jer nije bilo brejk prilika. Tek u sedmom gemu, Đoković je imao čak tri brejk šanse i iskoristio je već prvu. Poveo je sa 4:3, a onda u naredna dva gema prepustio protivniku samo po jedan poen.

Isto tako, danas je imao nekoliko “izliva” emocija kada je gubio i osvajao poene. To na primer nismo videli u duelu u Monte Karlu kada ga je pobedio Alehandro Davidovič Fokina.

Izvor: 24sedam / Foto: Serbia open