Novak preko Alkaraza do finala završnog Mastersa: Siner na putu sedme titule u Torinu

Novak Đoković

Novak Đoković pobedio je Karlosa Alkaraza i plasirao se u finale Završnog mastersa u Torinu, gde će se za sedmu titulu na ovom turniru boriti protiv Janika Sinera, miljenika publike i domaćeg tenisera, koji je prethodnio u tri seta bio bolji od Danila Medvedeva.

Susret dvojice najboljih tenisera na planeti trajao je nešto više od sat i po vremena, a u petom međusobnom duelu Đoković je slavio u dva seta rezultatom 6:3, 6:2.

Iako je već na startu meča Đoković morao da brani dve brejk lopte rivala, Novak je bio poprilično siguran na svojim servisima u uvodnom setu. U petom je gemu je takođe bilo malo trzavica, ali je dobrom igrom iza osnovne linije uspeo da odbije nalete mladog Alkaraza. Sa druge strane, srpski teniser čekao je svoju šansu iz riterna, a svoje “najjače oružje” iskoristio je u osmom gemu, da bi već u narednom stigao do vođstva – 1:0.

Drugi set bio je znatno uzbudljiviji. Videli smo više razmena, nešto slabiji servis Đokovića i veću želju Alkaraza. Ali, kada je bilo potrebno, Novak je bio konkretniji. U maratonskom trećem gemu napravio je brejk. Poveo 2:1, da bi u petom gemu propustio lepu priliku da još jednom oduzme servis Špancu. To je moglo da ga košta u šestom gemu kada je Alkaraz imao dve brejk prilike za 3:3. Ali, Đoković je uspeo da ostane pribran u ključnim trenucima i sačuva servis. Poveo je 4:2, a onda je nakon pada koncetrancije Alkaraza, osvojio još dva naredna gema za ubedljivu pobedu i još jedno finale Mastersa.

Novak Đoković će tako biti u prilici da se osveti Janiku Sineru za poraz u grupnoj fazi takmičenja, a njihov duel na programu je u nedelju od 18 časova.